Kanadyjskie kadry narodowe na sezon 2023/2024

przez Martyna Okrzesik

Reprezentacja Kanady ogłosiła skład drużyn narodowych kobiet i mężczyzn na sezon 2023/2024. W rezultacie powołanie do kadr otrzymało pięciu reprezentantów Kanady. Dodatkowo podczas cyklu letniego możemy spodziewać się pewnych nieobecności na arenie międzynarodowej.

Abigail Strate, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY KANADY NA ZAWODY W COURCHEVEL I SZCZYRKU

Kadra narodowa kobiet

Powołanie do kadry narodowej kobiet na sezon 2023/2024 otrzymały cztery reprezentantki Kanady. Oprócz mistrzyni świata z Planicy – Alexandrii Loutitt, miejsca w drużynie otrzymały także Abigail Strate, Natalie Eliers oraz Nicole Maurer.

Alexandria Loutitt oraz Abigail Strate wystartują podczas inauguracji sezonu letniego podczas Grand Prix we francuskim Courchevel. Dodatkowo tydzień później, podczas rywalizacji w Szczyrku, dołączy do nich Nicole Maurer.

Natalie Eilers, która kończy studia finansowe, nie będzie rywalizować na skoczni w sezonie letnim. 25-latka ponownie dołączy do drużyny podczas jesieni, aby regularnie występować w sezonie zimowym. Zawodniczka będzie dążyć do konsekwentnego zajmowania miejsca w pierwszej trzydziestce Pucharu Świata w tym roku.

Natalie Eilers, fot. Martyna Okrzesik

Kadra narodowa mężczyzn

Jeśli chodzi o kadrę narodową mężczyzn, to jej jedynym zawodnikiem pozostaje Mackenzie Boyd-Clowes. 31-latek, również powróci na arenę międzynarodową zimą. Czterokrotny olimpijczyk ma za cel poprawić swoje najlepsze w karierze szóste miejsce w Pucharze Świata, koncentrując się jednocześnie na doskonaleniu techniki i konsekwencji w dążeniu do swoich celów w zakresie wyników, gdy będzie mierzyć się z najlepszymi na świecie.

Mackenzie Boyd-Clowes, fot. Neja Tamshe

Natomiast Matthew Soukup, medalista igrzysk olimpijskich, w dalszym ciągu zawiesza swoją sportową karierę.

Sztab szkoleniowy

Janko Zwitter nadal pozostaje trenerem kobiecej drużyny, a jego asystentem będzie Igor Cuznor. Uros „Balki” Vrhovec będzie pełnił funcję głównego trenera mężczyzn. Natomiast Urban „Jaro” Jarc wesprze go w roli asystenta.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: skijumpingcanada.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać