Mistrzostwa Słowenii: Pavec i Vrhovnik mistrzami kraju!

przez Martyna Okrzesik

W minioną sobotę, odbyły się krajowe mistrzostwa Słowenii w kombinacji norweskiej w kategorii seniorów. O tytuły mistrza kraju walczyli zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ostatecznie po triumf w krajowym czempionacie sięgnęła Teja Pavec oraz Vid Vrhovnik.

źródło: Instagram/@slo_nordic_combined

ZOBACZ TEŻ: POKAL ARGETA: JUVAN, VRHOVNIK I VERBIC ZWYCIĘZCAMI

Članice

Seria skoków na HS85

W krajowym czempionacie wzięło udział pięć reprezentantek Słowenii. Po rywalizacji na skoczni, na czele plasowała się Teja Pavec, która oddała najdłuższą próbę na odległość 81.5 metra. Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Manca Kobentar. Zawodniczka wylądowała na linii 80-metra. Trzeci rezultat uzyskała Tia Malovrh (78 m). Kolejne dwie pozycje zajęły zawodniczka kadry narodowej Silva Verbic (75.5 m) oraz Brina Susnik (73.5 m).

źródło: sloski.si
Bieg na 5 km

Następnie dwuboistki rywalizowały w biegu na pięć kilometrów. Ostatecznie po tytuł mistrzyni Słowenii sięgnęła Teja Pavec. Zawodniczka dobiegła do mety z czasem 15:19.0, był to drugi rezultat biegu. Miejsca na podium wywalczyły także Manca Kobentar (+27.0) oraz Tia Malovrh (+47.0), która osięgnąła triumf w krajowym czempionacie w kategorii U16. Dopiero czwartą pozycję zajęła Silva Verbic (+48.0), która uzyskała najlepszy czas wyścigu. Piąta lokata należała do Briny Susnik (+2:51.0).

ZOBACZ TEŻ: MISTRZOSTWA SŁOWENII U16: BRGLEZ I MALOVRH MISTRZAMI KRAJU

źródło: Instagram/@slo_nordic_combined
źródło: sloski.si

Člani

Seria skoków na HS85

W kategorii mężczyzn wystartowało czternastu zawodników. Na półmetku rywalizacji najlepszy okazał się Vid Vrhovnik. Zawodnik uzyskał najlepszą odległość w rundzie konkursowej, wynoszącą 86.5 metra. Drugim dwuboistą, który przekroczył linię HS (85 metr), był Gasper Brecl (85.5 m). Trzecią pozycję, po serii skoków, zajmował junior Jost Juvan, który wylądował na 84 metrze.

Tuż za czołową trójką uplasował się Matic Garbajs, który uzyskał odległość 82 metrów. Pół metra dalej wylądował Aljaz Janhar, który sklasyfikowany został na piątej pozycji. Miejsca w czołowej dziesiątce wywalczyli także Jost Luka Pavlic (79.5 m), Erazem Stanonik (80 m), Lovro Markelj Dovzan (78.5 m) oraz bracia Muhic – Aleks (78.5 m) i David (77 m).

źródło: sloski.si
Bieg na 10 km

Ostatecznie po tytuł mistrza kraju sięgnął Vid Vrhovnik, który uzyskał najlepszy czas biegu na 10 km, wynoszący 24:16.0. Na drugiej pozycji uplasował się Gasper Brecl (+1:15.0), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Erazem Stanonik (+2:05.0). Tuż za czołową trójką znalazł się Matic Garbajs (+2:43.0), a w najlepszej piątce miejsce wywalczył także Aleks Muhic (+2:45.0).

Szósty rezultat uzyskał Lovro Markelj Dovzan (+2:45.50), natomiast siódmy Jost Juvan (+2:46.0). W czołowej dziesiątce uplasowali się także Aljaz Janhar (+2:52.0), David Muhic (+3:53.0) oraz Urban Zajec (+4:43.0).

źródło: Instagram/@slo_nordic_combined
źródło: sloski.si

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać