Moritz Baer kończy karierę

przez Martyna Okrzesik

Niestety, kolejny ze skoczków narciarskich zdecydował się zakończyć swoją sportową karierę. Tym razem decyzję o porzuceniu skoków podjął niespełna 26-letni Moritz Baer. Niemiec nie znalazł się w kadrach na nadchodzący sezon 2023/24.

Moritz Baer, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR NIEMIEC NA SEZON 2023/2024

Reprezentant Niemiec, na 3 dni przed swoimi dwudziestymi szóstymi urodzinami, poinformował na swoim profilu na Instagramie o zakończeniu swojej sportowej kariery. – ,,Danke, Servus, Habedieehre” – napisał Moritz Baer. Dodajmy, że Baer nie znalazł się w kadrach na nadchodzący sezon.

Przebieg kariery

W lutym 2014 po raz pierwszy zaprezentował się w zawodach FIS Cup. Swój debiut zaliczył w Zakopanem zajmując 72. i 29. pozycję. Dodatkowo we wrześniu 2016 zadebiutował w Letnim Pucharze Kontynentalnym, kończąc zmagania na 44. miejscu w Klingenthal.

Baer zadebiutował w zawodach Pucharu Świata 30 grudnia 2018 roku, podczas zawodów w Oberstdorfie, gdzie uplasował się na 44. miejscu. Natomiast swoje pierwsze pucharowe punkty wywalczył 26 stycznia 2019 roku w japońskim Sapporo, gdzie zajął 29. pozycję.

Sezon 2018/2019 był dla Niemca najlepszym, jeśli chodzi o starty w Pucharze Kontynentalnym. Zwyciężył jedne zawody w Klingenthal, a w klasyfikacji generalnej cyklu uplasował się na 8. miejscu. Kolejny sezon w drugoligowej rywalizacji zakończył na 16. pozycji w cyklu. W tym sezonie także raz plasował się na podium konkursu, a mianowicie na jego trzecim stopniu we włoskim Predazzo.

W sezonie 2019/2020 regularnie prezentował się w zawodach najwyższej rangi. Ostatecznie jego najlepszym wynikiem w sezonie było zajęcie 19. miejsca w Nizhnym Tagile w Rosji. Punktował także kolejnego dnia (27. pozycja), w niemieckim Klingenthal (25. lokata) oraz w Oberstdorfie (29. miejsce). Tym samym były to ostatnie punkty Pucharu Świata wywalczone przez Niemca.

Moritz Baer, fot. Martyna Okrzesik

Podczas Letniego Grand Prix w Wiśle w 2020 roku, zajął 10. pozycję. Natomiast latem 2021 dwukrotnie stawał na podium Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio – na 2. oraz 3. stopniu. Baer wielokrotnie zdobywał medale podczas mistrzostw Niemiec.

Ostatni sezon w karierze

Reprezentant Niemiec minionej zimy startował jedynie w zawodach rangi FIS Cup – w Szczyrku, Villach, Oberhofie i Zakopanem. Swój najlepszy wynik zajął na kompleksie skoczni „Skalite”, gdzie zajął 13. pozycję. Latem natomiast wystartował w jednym konkursie Letniego Grand Prix w Courchevel, gdzie uplasował się na 24. miejscu.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać