Wilhelm Denifl nowym trenerem Austriaczek!

przez Martyna Okrzesik

Bernhard Aicher zrezygnował z roli głównego szkoleniowca kobiecej kadry Austrii w kombinacji norweskiej. Aicher sprawdzi się w nowej funkcji jako trener w Eisenerz. Ostatecznie jego zastępcą zostanie Wilhelm Denifl – były kombinator norweski, medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

Mario Stecher, Wilhelm Denifl, fot. ÖSV

Bernhard Aicher rezygnuje z funkcji głównego trenera

Bernhard Aicher, po czterech latach pracy w kobiecej kadrze kombinacji, rezygnuje ze swojej funkcji. Austriak od teraz będzie zajmować się trenowaniem młodzieży w Eisenerz. Odpowiadać będzie także za przygotowanie zawodników do startowania w zawodach Alpen Cup.

– ,,To była wspaniała i bardzo intensywna przygoda, aby towarzyszyć sportowców od najmłodszych lat aż do Pucharu Świata. Myślę, że teraz jest dobry czas, zarówno dla mnie osobiście, jak i dla kobiet, aby zainicjować zmianę i stworzyć nowe bodźce. Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, czego mogłem doświadczyć. Życzę Williemu wszystkiego dobrego jako mojego następcy. Jest zdecydowanie odpowiednią osobą do tego zadania. Nie pozostaje całkiem poza zasięgiem, ponieważ od początku sierpnia wracam do Nordic Training Center w Eisenerz jako trener i zajmę się młodzieżą i zawodami Alpen Cup” – wyznaje Bernhard Aicher.

ZOBACZ TEŻ: RUNE VELTA NOWYM TRENEREM SZWAJCARÓW!

Wilhelm Denifl nowym szkoleniowcem

W rezultacie obowiązki Aichera przejmie Wilhelm Denifl. Austriak to brązowy medalista olimpijski, dwukrotny medalista mistrzostw świata i brązowy medalista mistrzostw świata juniorów. Denifl zakończył swoją karierę kombinatora norweskiego po sezonie 2018/2019, a następnie sprawował funkcję trenera.

– ,,Jako główny trener nie chcę być tylko dla najlepszych sportowców, ale chcę zbudować funkcjonującą strukturę. Będzie to wymagające i intensywne zadanie, które przyjmuję z pełną motywacją” – mówi Wilhelm Denifl.

Denifl będzie wspierany przez dwie trenerki – Katerinę Smutną, odpowiadającą za trening biegowy oraz Lisę Eisenbeitl, odpowiedzialną za trening siłowy.

ZOBACZ TEŻ: AUSTRIACKIE KADRY W KOMBINACJI NORWESKIEJ NA SEZON 2023/2024

– ,,Willi był naszym absolutnym marzeniem jako główny trener kobiet. Już jako zawodnik był bardzo sfokusowany na cel, a także wykazywał się pewną konsekwencją w swojej pracy jako trener skoków w drugiej grupie treningowej. Właśnie takie umiejętności są potrzebne do tej roli, abyśmy mogli być jeszcze bardziej w czołówce Pucharu Świata. Ogólnie rzecz biorąc, powinna istnieć dobra współpraca między Austriackim Związkiem Narciarskim, klubami i szkołami specjalistycznymi, a Willi, jako główny trener, powinien wszystko ujednolicić. Życzę Williemu Deniflowi wszystkiego najlepszego i dziękuję Bernhardowi Aicherowi za jego dobrą pracę. Cieszę się, że zostanie ze sportem jako trener w Eisenerz” – mówi Mario Stecher, dyrektor sportowy kombinacji norweskiej.

ZOBACZ TEŻ: SCHIGYMNASIUM STAMS

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: skiaustria.at

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać