Peter Prevc powraca do rywalizacji międzynarodowej!

przez Martyna Okrzesik

Już w ten weekend czekają nas zawody Letniego Grand Prix w Rasnovie. Podczas rywalizacji w Rumunii będziemy mogli obejrzeć słoweńskiego zawodnika, który zaliczył poważny upadek, na jednym z treningów w Planicy, podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023. Peter Prevc potwierdził swój start na Trambulină Valea Cărbunării (HS97).

Peter Prevc, fot. Neja Tamshe

Przypomnijmy, że do groźnie wyglądającego upadku Prevca doszło podczas drugiej z trzech środowych serii treningowych na skoczni HS138 w Planicy. Po wyjściu z progu, jedna z nart Słoweńca wypięła się, w wyniku czego zawodnik uderzył w bulę. W rezultacie obiekt opuścił na noszach. Zawodnik był przytomny. W efekcie został przewieziony do szpitala w Lublanie na dalsze badania, gdzie został na noc na obserwacji. Już w środowy wieczór reprezentacja Słowenii informowała, że skoczek nie doznał poważniejszych konsekwencji wypadku, a skończyło się na wstrząsie mózgu oraz kilku siniakach. W efekcie słoweński zawodnik zakończył swoje starty w sezonie 2023/2024.

ZOBACZ TEŻ: PETER PREVC: ,,DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE”

Prevc do treningów powrócił w czerwcu. Natomiast już w ten weekend 31-latek powróci do startów na arenie międzynarodowej. – „Pod koniec tygodnia wezmę udział w zawodach w Rasnovie. Jeśli mi się tam pójdzie mi dobrze, pojadę dalej na zmagania Letniego Grand Prix w Hinzenbach oraz Klingenthal. W przeciwnym razie wrócę do dalszych treningów” – wyjawił Peter Prevc w rozmovie z portalem Slovenske Novice.

– „Nikt inny nie chce tam jechać, a ja trochę różnię się od reszty. Rasnovowi niczego nie brakuje, ale prawdą jest, że daleko mu do ideału. W zeszłym roku wróciliśmy stamtąd vanem, jechaliśmy do domu przez jedenaście godzin. Na szczęście z tyłu siedziało nas tylko dwóch, więc mieliśmy dużo miejsca. W tym roku polecimy tam samolotem, podróż od drzwi do drzwi powinna zająć dziewięć godzin” – wyznał Prevc.

ZOBACZ TEŻ: ROBERT HRGOTA: ,,PETER MA JESZCZE DUŻO DO POKAZANIA”

Harmonogram zawodów Letniego Grand Prix w Rasnovie:

Piątek, 22.09.2023
15:30 – trening kobiet
17:00 – kwalifikacje kobiet

Sobota, 23.09.2023
11:00 – seria próbna kobiet
12:00 – konkurs kobiet
14:00 – trening mężczyzn
15:00 – kwalifikacje mężczyzn
16:15 – konkurs mężczyzn

Niedziela, 24.09.2023
11:00 – kwalifikacje kobiet
12:00 – konkurs kobiet
15:00 – seria próbna mężczyzn
16:15 – konkurs mężczyzn

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, slovenskenovice.si

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać