Robert Hrgota: ,,Peter ma jeszcze dużo do pokazania”

przez Martyna Okrzesik

Peter Prevc powraca do zdrowia po upadku podczas jednego z treningów podczas mistrzostw świata w Planicy. Słoweńca czeka kilkutygodniowa przerwa od skakania oraz czas na regenerację. Jak wyjawia trener reprezentacji – Robert Hrgota – zawodnik jest bardzo zmotywowany i ma jeszcze wiele do pokazania w skokach narciarskich.

Peter Prevc, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ ROBERT HRGOTA: ,,KAŻDY Z NICH ZASŁUŻYŁ NA BYCIE W SKŁADZIE”

Przypomnijmy, że podczas jednego z treningów w ramach Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 w Planicy, Prevc zaliczył upadek, który skreślił go z dalszego udziału w czempionacie. W rezultacie zdobywca Kryształowej Kuli za cykl 2015/16 nie wystartował już do końca sezonu 2022/23.

„Czuję się dobrze, po prostu nie mogę jeszcze wrócić do skakania. Kiedy zostałem przyjęty do centrum klinicznego w Lublanie, początkowo mieli wiele diagnoz, ale na szczęście odrzucali je jedna po drugiej. Kości pozostały nienaruszone, ale znaleziono pęknięty kręg, więc kazali mi odpoczywać przez sześć tygodni, tak długo, jak to konieczne do pełnego wyleczenia.” – wyjawił Peter Prevc podczas konferencji w prasowej w Muzeum Kolejnictwa w Lublanie.

ZOBACZ TEŻ PETER PREVC: ,,DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE”

,,Cieszę się, że jest bardzo zmotywowany”

Po finale sezonu w Planicy, głos zabrał także trener kadry – Robert Hrgota. Szkoleniowiec wyjawił, że Peter Prevc potrzebuje teraz dużo odpoczynku. Dodatkowo sam zawodnik jest bardzo zmotywowany do dalszego skakania na wysokim poziomie.

– ,,Od upadku Petera minął już miesiąc, a przed nim jeszcze kilka tygodni przestoju. Wydaje mi się, że ten odpoczynek bardzo mu się przyda, żeby mógł się zresetować. Rozmawialiśmy już o tym, co trzeba zrobić, co było dobre, a co złe, a co musimy zrobić i co on ma zrobić. Myślę, że będzie mógł normalnie wystartować na samym początku sezonu. Cieszę się, że jest bardzo zmotywowany i chce udowodnić to, co już udowodnił przez te wszystkie lata. Nawet jeśli skończył sezon wcześniej. Oczywiście pokazał wiele, ale myślę, że stać go jeszcze na dużo więcej. W zeszłym roku zdobył dwa medale olimpijskie, był świetny na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich, był na podium w Planicy… Peter ma jeszcze dużo do pokazania i jest tego świadomy. W zasadzie dobrze, że ma przymusowy odpoczynek, który pozwoli mu naprawdę się zresetować” – mówił Robert Hrgota.

Peter Prevc, fot. Neja Tamshe

– ,,Wszyscy wiemy, co nazwisko Peter Prevc oznacza w skokach narciarskich. Jest on filarem zespołu, który przeżył tyle sezonów Pucharu Świata, kilku pracowników, którzy rozumieją, co trzeba zrobić, aby wszystko działało tak, jak powinno. Cieszę się, że reszta chłopaków może z nim porozmawiać, żeby potem wiedzieć, co trzeba zrobić, aby uzyskać jak najlepszy wynik. To punkt oparcia dla każdego” – dodaje trener reprezentacji Słowenii, zapytany o to, ile Peter Prevc znaczy dla słoweńskiej drużyny.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, rtvslo.si

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać