Jasper Good kończy karierę

przez Martyna Okrzesik

Amerykański kombinator norweski – Jasper Good – poinformował na swoich mediach społecznościowych, że podjął decyzję o zakończeniu kariery. Good dwukrotnie reprezentował USA na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Jasper Good, źródło: Instagram/@jaspergoody

Good w sezonie zimowym 2022/23 zaprezentował się dwa razy – podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer, gdzie dwukrotnie plasował się na 49. pozycji, natomiast w rundzie PCR był 48. oraz Ramsau, gdzie w PCR został zdyskwalifikowany, natomiast w konkursie zajął 45. miejsce.

ZOBACZ TEŻ PUCHAR ŚWIATA W LAHTI: TRIUMF NIEMIEC, PODIUM FRANCUZÓW, DUBLET RIIBERA!

Zawodnik dwukrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich, gdzie w Pekinie indywidualnie na skoczni dużej był 34., zaś drużynowo Amerykanie uplasowali się na 6 pozycji. Dodatkowo w Pyeongchangu zajmował 45. pozycję na skoczni normalnej oraz 43. lokatę na obiekcie dużym.

– ,,Z radością ogłaszam, że zdecydowałem się zakończyć karierę kombinatora norweskiego, tym samym kończąc swój czas jako zawodowy narciarz! Podjąłem tę decyzję na własnych warunkach i w terminie, w jakim chciałem. Odszedłem szczęśliwy i z miłością, którą zawsze będę miał do sportu i tej społeczności. Jestem podekscytowany odejściem od zawodów, ale zawsze będę miał te wspomnienia. Będę wspominać każdą chwilę, od moich dni jako dzieciak w Steamboat, do pobytu w kadrze narodowej i drużynie olimpijskiej. Rodzina, która mnie wspierała i pomogła osiągnąć to, co osiągnąłem, zawsze będzie dla mnie bardzo ważna. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali, wspierali i jeździli ze mną roller coasterem świata narciarskiego” – napisał Jasper Good na swoim profilu na Instagramie.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać