Pierwszy sezon bez zwycięstwa Niemca od 25 lat. Zmiany trenerskie w kadrze dwuboistów

przez Martyna Okrzesik

Kampania 2023/2024 była pierwszym sezonem od 25 lat, w którym niemieccy dwuboiści nie zdobyli ani jednego zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Niemiecki Związek Narciarski poinformował o zmianach trenerskich, które zaszły w strukturach przed rozpoczęciem cyklu 2024/2025.

Constantin Kreiselmeyer, źródło: DSV

Pierwsza zima od 25 lat bez zwycięstwa reprezentanta Niemiec w zawodach Pucharu Świata

Zakończony cykl 2023/2024 nie był najlepszy w wykonaniu niemieckich dwuboistów. Miniona zima była pierwszym sezonem od aż 25 lat, w którym nie obejrzeliśmy triumfu zawodnika pochodzącego z Niemiec w zmaganiach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w kampanii 1998/1999.

Nasi zachodni sąsiedzi zanotowali tylko trzy indywidualne podia, ponadto za każdym razem był to jego najniższy stopień. Sztuki tej dwukrotnie dokonał Manuel Faißt w Ramsau i Oberstdorfie, a także David Mach w estońskim mieście Otepää. Wówczas dla 23-latka było to pierwsze podium rywalizacji pierwszoligowej w karierze. Blisko upragnionego miejsca w czołowej trójce był także Johannes Rydzek, podczas finałowych zawodów w Trondheim, jednak zmagania zakończył na 4. lokacie.

Trzecie miejsce przypadło reprezentantom Niemiec także w sprincie drużynowym w Lahti (Manuel Faißt & Vinzenz Geiger), a także w mieszanym sprincie w Trondheim (Manuel Faißt, Nathalie Armbruster, Jenny Nowak & Johannes Rydzek).

Lokaty w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zanotowali siódmy Manuel Faißt (946 pkt), a także ósmy Johannes Rydzek (932 pkt). Puchar Narodów Niemcy zakończyli na trzeciej pozycji, za Austriakami i Norwegami. Ponadto Vinzenz Geiger zwyciężył w klasyfikacji Best Skier Trophy.

Kreiselmeyer wzmacnia kadrę trenerską, Kuttin odchodzi

W środowe popołudnie, Niemiecki Związek Narciarski poinformował o zmianach trenerskich przed nadchodzącym sezonem. Eric Frenzel oraz Kai Bracht w dalszym ciągu będą pełnić funkcję szkoleniowców męskiej kadry dwuboistów. Ze swoją dotychczasową rolą trenera skokowego, pełnioną od 2020 roku, żegna się Heinz Kuttin. Od teraz Austriak odpowiedzialny będzie za szkolenie żeńskiej kadry kobiet w skokach narciarskich. W efekcie do duetu Frenzel&Bracht dołączy Constantin Kreiselmeyer, który piastował stanowisko głównego szkoleniowca kadry B.

ZOBACZ TEŻ: ZMIANY W SZTABACH NIEMIECKICH

– „Po sześciu latach pracy na stanowisku głównego trenera męskiej drużyny B w kombinacji norweskiej, postrzegam to nowe wyzwanie również jako wyraz uznania dla mojej dotychczasowej pracy. W tym okresie udało mi się przygotować wielu obecnie czołowych zawodników do rywalizacji w Puchar Świata. Nie mogę się doczekać, aż będę mógł wnieść swoją energię i wiedzę na najwyższym poziomie” – komentuje Constantin Kreiselmeyer.

Eric Frenzel, Hermann Weinbuch, fot. Nordic Focus

– „Mamy na pokładzie nowego kolegę-trenera, który ma bardzo wysokie umiejętności zawodowe i społeczne. Ponadto w naszej głównej bazie szkoleniowej w Oberstdorfie mamy teraz jeszcze silniejszy personel. Mój asystent Kai Bracht i ja nie możemy się doczekać zmian i nowych impulsów. Wszyscy chcielibyśmy bardzo podziękować Heinzowi Kuttinowi i życzymy mu wielu sukcesów w nowej roli” – wyznaje Eric Frenzel.

ZOBACZ TEŻ: ERIC FRENZEL TRENEREM NIEMIECKICH KOMBINATORÓW

Przypomnijmy, że Frenzel obowiązki szkoleniowca objął przed rokiem, po zakończeniu swojej kariery profesjonalnego sportowca. Wówczas nową rolę przejął od światowej klasy trenera Hermanna Weinbucha, który swoją funkcję pełnił przez 27 lat, gromadząc na swoim koncie największe osiągnięcia. Pod jego okiem Ronny Ackermann i Eric Frenzel stali jednymi z najlepszych zawodników tej dyscypliny.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna, deutscheskiverband.de

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać