Podsumowanie zawodów Lotos Cup w Szczyrku (01-03.03.2021)

Za nami finałowe zawody Lotos Cup w Szczyrku! Były to ostatnie zawody w sezonie zimowym. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania! Rywalizacja miała miejsce na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków.

Skalite

Pierwszy konkurs na skoczni HS-75 odbył się w poniedziałek.

W kategorii Chłopiec Starszy wystartowało 36 zawodników. Triumfatorem tej grupy został skoczek LKS Klimczok Bystra – Kacper Tomasiak (69 i 74m). Drugie miejsce zajął Szymon Bobak (71 i 68m) z KS Eve-nement Zakopane. Na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Rafacz (69,5 i 67,5m) z AZS Zakopane.

Następną kategorią był Młodzik. Zaprezentowało się 30 zawodników. Najlepszy okazał się zawodnik LKS Poroniec Poronin – Klemens Joniak, który w pierwszej serii ocenianej skoczył 74 metry, a w drugiej wylądował pół metra bliżej. Na drugiej pozycji uplasował się Kacper Jarząbek. Członek TS Wisła Zakopane skoczył 72 i 73 metry. Na najniższym stopniu podium znalazł się Tymoteusz Amilkiewicz (74m i 70,5m) z AZS Zakopane.

W kategorii Młodziczki wystartowało 5 zawodniczek. Najlepszą skoczkinią okazała się Pola Bełtowska (68 i 67m) z AZS Zakopane. Członkini KS Eve-nement Zakopane – Zuzanna Rapacz (51,5 i 62m) wywalczyła drugie miejsce. Brązową medalistką została Sara Tajner (56,5 i 57m) z SSR LZS Sokół Szczyrk.

Pola Bełtowska

W kategorii Kobiety wystartowały 4 zawodniczki. Złotą medalistką została Wiktoria Przybyła (67,5 i 70m) z SSR LZS Sokół Szczyrk. Na drugim stopniu podium stanęła Paulina Cieślar (58 i 57,5m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Trzecią lokatę zajęła członkini AZS Zakopane – Marcelina Bełtowska (55,5 i 54,5m).

W kategorii Junior Młodszy wystartowało 23 skoczków. Triumfatorem tej kategorii został zawodnik LKS Klimczok Bystra – Jan Habdas, który w pierwszym skoku przekroczył punkt HS i wylądował na 77 metrze. W drugiej serii oddał skok długości 71,5 metra. Srebrny medal zdobył zawodnik Eve-nement Zakopane – Szymon Zapotoczny (73 i 70m). Na podium sklasyfikowany został również członek AZS Zakopane – Marcin Wróbel (72 i 66m).

W kategorii Junior wystartowało 14 zawodników. Na najwyższym stopniu podium uplasował się Kacper Juroszek (73,5m i 72,5m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Arkadiusz Jojko (70 i 71,5m). Brązowy medal zdobył Adam Niżnik (70 i 71m) z TS Wisła Zakopane.

Arkadiusz Jojko

W kategorii Senior zaprezentowało się 6 zawodników. Wśród Seniorów najlepszy był członek PKS Olimpijczyk Gilowice – Jarosław Krzak, który oddał skoki długości 72 i 68 metrów. Drugą pozycję zajął zawodnik SSR LZS Sokół Szczyrk – Wiktor Pękala (68,5 i 68m). Krzysztof Leja z AZS Zakopane po skokach na 67 i 68 metr zajął trzecią pozycję.

Jarosław Krzak

Kolejne konkursy skoków narciarskich odbyły się w środę. Planowo starsze kategorie wiekowe miały startować ze skoczni HS-104, lecz skocznia nie została do końca przygotowana. Ostatecznie zawodnicy wystartowali ze skoczni HS-75.

Rywalizację rozpoczęli Juniorzy Młodsi. Wystartowało 22 zawodników. Wśród Juniorów Młodszych ponownie triumfował zawodnik LKS Klimczok Bystra – Jan Habdas, który wylądował na 74 i 73 metrze. Na drugiej pozycji uplasował się Szymon Zapotoczny (71 i 69,5m) z Eve-nement Zakopane. Na trzecim stopniu podium sklasyfikowany został zawodnik AZS Zakopane – Marcin Wróbel, który w pierwszym skoku wylądował na 68,5 metrze, a w drugiej serii wylądował pół metra dalej.

Marcin Wróbel

W kategorii Junior wystartowało 13 zawodników. Najlepszy okazał się zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Kacper Juroszek, który skoczył 72,5 i 73,5 metra. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Krzysztof Kieta (69 i 68,5m) z LKS Poroniec Poronin. Brązowym medalistą został Adam Niżnik. Członek TS Wisła Zakopane w pierwszej serii oddał skok na 69 metr, a w drugiej wylądował pół metra dalej.

W najstarszej kategorii wiekowej – Senior startowało 6 zawodników. Zwyciężył członek AZS Zakopane – Krzysztof Leja (70 i 69m). Na drugim stopniu podium znalazł się Wiktor Pękala (69 i 71m) z SSR LZS Sokół Szczyrk. Brązowy medal zdobył zawodnik PKS Olimpijczyk Gilowice – Jarosław Krzak, który skoczył 68,5 i 70 metrów.

W kategorii Kobiety wystartowały 4 zawodniczki. Najlepszą skoczkinią ponownie okazała się Wiktoria Przybyła z SSR LZS Sokół Szczyrk. Zawodniczka kadry narodowej oddała próby na 62,5 i 67,5 metra. Na drugiej pozycji uplasowała się Paulina Cieślar z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, która skoczyła 58 i 57 metrów. Podium uzupełniła zawodniczka AZS Zakopane – Marcelina Bełtowska (51,5 i 53m).

W kategorii Chłopiec starszy wystartowało 35 zawodników. Wśród nich triumfował członek LKS Klimczok Bystra – Kacper Tomasiak (68 i 69m). Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Łukaszczyk (70 i 67,5m) z TS Wisła Zakopane. Brązowy medal wywalczył Szymon Byrski (68 i 67,5m) z KS Chochołów.

Zaprezentowało się 30 zawodników w kategorii Młodzik. Zwycięzcą został członek LKS Poroniec Poronin – Klemens Joniak, który skoczył 72,5 i 68,5 metra. Sklasyfikowany na drugiej pozycji został Tymoteusz Amilkiewicz (67,5 i 67m) z AZS Zakopane. Na trzecim stopniu podium stanął Wiktor Szozda (68,5 i 69,5m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

W środowym konkursie wystartowało 5 Młodziczek. Złotą medalistką została Pola Bełtowska (68 i 68,5m) z AZS Zakopane. Zuzanna Rapacz (59 i 60m) z Eve-nement Zakopane zajęła drugą lokatę. Na trzecim miejscu uplasowała się zawodniczka SRR LZS Sokół Szczyrk – Sara Tajner (58 i 59m).

To już koniec zimowego sezonu Lotos Cup. Dziękujemy za przeczytanie dziejszego podsumowania i serdecznie zapraszamy do kolejnych!