Pokal Argeta w Planicy: Finałowe zawody dla Garbajsa i Brecla

Za nami finałowe zmagania Pokal Argeta w kombinacji norweskiej! Zawodnicy rywalizowali w słoweńskiej Planicy na obiekcie HS102. Tym razem zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 15 oraz 20. W rezultacie triumfatorami finałowej rywalizacji zostali Anze Brecl oraz Matic Garbajs.

Matic Garbajs, źródło: Instagram/@matic_garbajs03

Kombinatorzy do lat 15

W kategorii juniorów do lat 15 swoje skoki oddało 17 zawodników. W rezultacie na prowadzeniu po rywalizacji na Bloudkovej Velikance (HS102) znalazł się Anze Brecl, reprezentujący SSK MISLINJA, po skoku na 89.5 metra. Na drugiej pozycji plasował się Svit Poljanec (88 m) z SK TRIGLAV KRANJ. Natomiast kolejne pozycje zajmowali reprezentanci tego samego klubu – trzeci Anze Juvan (85 m), czwarty Gaber Tadina (85 m) oraz Jan Kadivec (86 m). Zawodnicy oddawali swoje skoki z 20. belki startowej.

źródło protokołu: sloski.si

Ostatecznie pewnym triumfatorem rywalizacji, po biegu na 4 km okazał się prowadzący po serii skoków Anze Brecl, który dobiegł do mety z czasem 14:24.0, tym samym uzyskując najlepszy czas w biegu. Na drugim stopniu podium stanął Lovro Percl Serucnik z SK ZAGORJE (+1:14.0), natomiast trzeci wynik uzyskał Mark Kreze (+1:24.0) z SSK MISLINJA. W czołowej piątce uplasowali się także Jost Luka Pavlic (+2:18.0) oraz Ozbej Sinkovec (+3:12.0).

Kombinatorzy do lat 20

W starszej kategorii wiekowej wzięło udział 10 dwuboistów. W rezultacie na czele rywalizacji po serii skoków sklasyfikowany został Matic Garbajs z SSK ILIRIJA, który poszybował na setny metr. Ostatecznie dało mu to pewne prowadzenie i pięćdziesięciosekundową przewagę nad drugim Matiją Zelnikiem, który wylądował na 96 metrze. Trzecią odległość uzyskał Jost Juvan (90.5 m), natomiast na czwartym miejscu plasował się Matic Hladnik (88 m). W efekcie piątą lokatę zajmował Gregor Kadivec (87.5 m). Zawodnicy startowali z 18. platformy startowej.

Ostatecznie triumfatorem rywalizacji został Matic Garbajs, który dobiegł do mety z czasem 33:34.0. Jednak najlepszy wynik w biegu należał do zajmującego drugą lokatę Matica Hladnika (32:46.0), który stracił do Garbajsa pięćdziesiąt sześć sekund. Na najniższym stopniu podium uplasował się Matija Zelnik (+2:40.0). W czołowej piątce uplasowali się także Urban Zajec (+3:07.0) oraz Uros Vrbek (+3:43.0). Nie wystartował Jost Juvan.