Reprezentacja Niemiec na finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy

przez Martyna Okrzesik

Przed nami finałowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy oraz zawodniczki przeniosą się do słoweńskiej Planicy, gdzie odbędzie się ostatnia rywalizacja w cyklu 2023/2024. Ostatecznie na słoweńskich skoczniach zaprezentuje się dwunastu reprezentantów Niemiec.

Andreas Wellinger, fot. Martyna Okrzesik

Kadra mężczyzn

W męskiej reprezentacji, względem zawodów Raw Air, zaszły dwie zmiany. Na Letalnicy (HS240) nie obejrzymy bowiem Constantina Schmida oraz Philippa Raimunda, których zastąpią Felix Hoffmann, a także Luca Roth, którzy w ubiegły weekend rywalizowali podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Oprócz nich, miejsca w składzie kadry Niemiec otrzymali Karl Geiger, Pius Paschke, Stephan Leyhe i Andreas Wellinger.

– „W środę jedziemy do Planicy, a na czwartek planowane są pierwsze serie treningowe ze skoczni narciarskiej. Długi weekend chcemy wykorzystać, aby ponownie pokazać naprawdę dobre i długie loty. W zespole dokonaliśmy dwóch zmian: Luca Roth i Felix Hoffmann zastępują Philippa Raimunda i Constantina Schmida. Dla Philippa i Constantina sezon się skończył, a Luca i Felix, którzy już pokazali dobre występy w lotach narciarskich w Oberstdorfie, mają okazję konkurować z najlepszymi na świecie w zawodach na koniec zimy. Luca wystartuje w Planicy po raz pierwszy, natomiast Felix w zeszłym roku pokazał tam bardzo dobre loty i osiągnął swój rekord życiowy, wynoszący 235 metrów” – wyznaje szkoleniowiec kadry Niemiec, Stefan Horngacher.

Felix Hoffmann, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: 31 ZAWODNIKÓW PRZETESTUJE LETALNICĘ

– „Planica to zawsze najważniejszy moment cyklu. Z jednej strony loty narciarskie, a z drugiej zakończenie sezonu na skoczni, która bardzo mi się podoba i na której latałem już naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że uda nam się znów mieć fantastyczne dni latania w najlepszych warunkach. Nie mogę się doczekać końca bardzo udanego dla mnie sezonu” – komentuje Andreas Wellinger.

Harmonogram zawodów Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich w Planicy

Czwartek, 21.03.2024
8:00 – Oficjalny trening
10:00 – Kwalifikacje

Piątek, 22.03.2024
14:00 – Seria próbna
15:00 – Konkurs indywidualny

Sobota, 23.03.2024
8:00 – Seria próbna
9:30 – Konkurs drużynowy

Niedziela, 24.03.2024
8:30 – Seria próbna
9:30 – Konkurs indywidualny

Kadra kobiet

Jeśli chodzi o kadrę kobiet, to powołanie otrzymało sześć niemieckich skoczkiń narciarskich. W Planicy na Srednijej Skakalnicy (HS102) swoje skoki zaprezentują Katharina Schmid, Anna Rupprecht, Selina Freitag, Luisa Görlich, Juliane Seyfarth, a także Agnes Reisch.

Katharina Schmid, fot. Martyna Okrzesik

– „Cieszę się, że odbędą się zawody w zamian za te odwołane w trakcie sezonu. Przyjazd w środę i powrót do domu w piątek to niecodzienna rutyna w Pucharze Świata, ale i tak dobrze, że odbywa się dodatkowy konkurs. Nie zakładam, że w mojej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nastąpią duże zmiany, ale mam nadzieję na ekscytujący koniec sezonu” – mówi Katharina Schmid.

Harmonogram zawodów Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w Planicy

Czwartek, 21.03.2024
15:30 – Oficjalny trening
17:00 – Konkurs

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: deutscheskiverband.de

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać