YOG w Gangwon: David Liegl i Andreas Gfrerer dominują na treningach

przez Martyna Okrzesik

Reprezentanci Austrii – David Liegl oraz Andreas Gfrerer – zdominowali sobotnie treningi na Alpensia Ski Jumping Centre (HS109) w Pyeongchangu, poprzedzające konkursy w ramach IV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2024 (YOG) w Gangwon. Na starcie zjawili się także reprezentanci Polski – Piotr Nowak i Kacper Jarząbek.

Andreas Gfrerer, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: YOG W GANGWON: ZAPOWIEDŹ, HARMONOGRAM, LISTY STARTOWE

Pierwszy trening

Po godzinie 4:00 czasu polskiego, rozpoczęła się pierwsza runda treningowa mężczyzn. W treningu wzięli udział wszyscy zgłoszeni zawodnicy.

Najlepsi w pierwszej serii treningowej okazali się reprezentanci Austrii. Po zwycięstwo, z przewagą 3.8 punktu, sięgnął David Liegl, który oddał skok na odległość 95 metrów. Tuż za jego plecami, uplasował się jego rodak – Andreas Gfrerer, który uzyskał taki sam dystans. Najlepszą trójkę dopełnił Włoch Manuel Senoner (90 m), zaś lokaty w czołowej piątce wywalczyli także Estończyk Karel Pastarus (94 m) oraz Słowak Hektor Kapustik (89.5 m).

David Liegl, fot. Martyna Okrzesik

Szóstą lokatę zajął Fin Eemeli Kurttila (92 m), natomiast ex aequo ósme miejsce zanotowali Ukrainiec Rostyslav Kirashchuk (84 m), a także Jonatan Graebert (84 m). Najlepszą dziesiątkę domknęli Włoch Bryan Venturini (83 m), a także Szwajcar Finn Kempf (82.5 m).

Dopiero trzynastą notę uzyskał reprezentant Czech – Lukas Dolezal (81 m), który jest jednym z głównych kandydatów, do wywalczenia medalu.

Najlepszym z biało-czerwonych okazał się 21. Piotr Nowak, który oddał skok na 76 metr. Tuż za jego plecami uplasował się jego rodak – Kacper Jarząbek (73 m).

Zmagania rozegrano z 27. belki startowej.

Drugi trening

Następnie trzydziestu dwuboistów przystąpiło do drugiej serii treningowej. Tym razem belka została ustawiona o trzy stopnie wyżej, względem pierwszych zmagań.

Ponownie na czele w tabeli wyników, znaleźli się reprezentanci Austrii. Wówczas triumfatorem treningu okazał się Andreas Gfrerer, który zaprezentował skok na odległość 97 metrów. Na drugiej lokacie, ze stratą zaledwie 2.5 punktu do lidera, uplasował się David Liegl, który lądował o metr dalej, jednak Gfrerer do swojej noty miał doliczone 2.5 punktu, za mniej korzystne warunki. Dodatkowo za Austriakami sklasyfikowany został Fin Eemeli Kurttila (96.5 m).

Czwarty rezultat należał do Włocha Manuela Senonera (96 m), zaś piątą lokatę zajął Czech Lukas Dolezal (93 m). Dobrą szóstą pozycję obejmował Szwajcar Finn Kempf (95.5 m), natomiast za jego plecami znalazł się Norweg Erik Leiraamo (91.5 m). Czołową dziesiątkę domknęli Ukrainiec Rostyslav Kirashchuk (87.5 m), Niemiec Johann Unger (90 m), a także Estończyk Karel Kastarus (88 m).

Słabą próbę zaprezentował drugi z reprezentantów Niemiec – Jonatan Graebert. Zawodnik po skoku na 84.5 metra, zanotował dopiero szesnastą lokatę. Gorszy skok oddał także Słowak Hektor Kapustik (89.5 m), który był trzynasty.

Najlepszym z reprezentantów Polski, tym razem okazał się jedenasty Kacper Jarząbek (88 m). Piotr Nowak, po skoku na 85 metr, zakończył drugą serię treningową na osiemnastej pozycji.

ZOBACZ TEŻ: YOG W GANGWON: MINJA KORHONEN ORAZ TEJA PAVEC NAJLEPSZE NA TRENINGACH

Trzeci trening

W trzeciej serii treningowej ponownie zwycięzcą okazał się Austriak Andreas Gfrerer, który oddał skok na 103 metr. O pół metra dalej, wylądował jego rodak – David Liegl, który stracił do niego zaledwie 0.7 punktu. Autorem najdłuższej próby stał się Słowak Hektor Kapustik, który poszybował na odległość 106 metrów, jednak od jego noty zostało odjęte 8.9 punktu, z uwagi na sprzyjające warunki. Czołową piątkę dopełnili Fin Eemeli Kurttila (104 m), a także Norweg Erik Leiraamo (103 m).

Andreas Gfrerer, fot. Martyna Okrzesik

Na szóstym miejscu, sklasyfikowany został Manuel Senoner (99.5 m), zaś o punkt za nim uplasował się najlepszy z biało-czerwonych – Kacper Jarząbek (99.5 m). Skok na setny metr oddał Lukas Dolezal, natomiast najlepszą dziesiątkę domknęli Estończyk Karel Pastarus (98.5 m) oraz Niemiec Jonatan Graebert (95 m).

Drugi z reprezentantów Polski – Piotr Nowak – po skoku na 88 metr, zanotował piętnasty rezultat.

Trzeci trening odbył się w całości z 33. belki startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI TRENINGÓW

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać