Puchar Kontynentalny w Willingen: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Magdalena Rutkowska

Po kilku dniach skoków w Azji, drugoligowa rywalizacja przenosi się do Niemiec. Willingen to miejsce zdecydowanie kojarzone ze skokami narciarskimi, bowiem mają tam też miejsce zawody Pucharu Świata. Do rywalizacji przystąpi sześciu polskich zawodników. Przypominamy, że obecnym liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest Norweg – Robin Pedersen.

Mühlenkopfschanze, źródło: skispingen.com

Listy startowe

Na starcie rywalizacji pojawi się trzydziestu ośmiu zawodników z ośmiu państw. Co ciekawe, nie wystartuje lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Robin Pedersen, ze względu na swoją doskonałą dyspozycję przyłączył się do reprezentacji Norwegii w austriackim Bad Mitterndorf, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2024.

Oprócz tego w Willingen wystąpi sześciu polskich skoczków. Decyzją trenera Davida Jiroutka, do Niemiec udali się tacy zawodnicy jak Jarosław Krzak, Andrzej Stękała, Maciej Kot, Kacper Juroszek, Klemens Murańka. Ponadto powołany został także Jakub Wolny, który kilka tygodni wcześniej został zawieszony, w wyniku czego, miał nie trenować z kadrą. Jednak jak podaje Polski Związek Narciarski, Wolny wyraził skruchę i dalszą chęć współpracy z czeskim trenerem. Na starcie zabraknie natomiast dwóch najmłodszych reprezentantów kadry B – Jana Habdasa i Klemensa Joniaka.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ

Klemens Murańka, fot. Małgorzata Mikulska

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD KADRY POLSKI NA ZAWODY PUCHARU KONTYNENTALNEGO W WILLINGEN. POWRÓT JAKUBA WOLNEGO.

Harmonogram

Na sobotę i niedzielę w Willingen zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Pierwszego dnia w godzinach popołudniowych rozpocznie się trening, natomiast na godzinę 17.00 zaplanowano start pierwszej serii konkursowej. Następny dzień rozpocznie się rano serią próbną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, konkurs rozpocznie się jeszcze przed południem.

Szczegółowy harmonogram zawodów w Willingen:

27.01.2024, Sobota

14:30 – oficjalny trening
17:00 – konkurs indywidualny

28.01.2024, Niedziela

10:00 – seria próbna
11.30 – konkurs indywidualny

Skocznia

Skocznia HS147 w Willingen jest obecnie największą dużą skocznią narciarską na świecie. Jej punkt konstrukcyjny znajduje się na 130 metrze, a zawodnicy mogą oddawać tam aż 150 metrowe skoki! Swoją nazwę skocznia zyskała od szczytu w niemieckich górach Rothaar – Mühlenkopf. Obecnym rekordzistą obiektu jest reprezentant Polski – Klemens Murańka, który podczas konkursu Pucharu Świata w 2021 roku, wylądował tam na 153 metrze.

ZOBACZ TEŻ: MÜHLENKOPFSCHANZE – WILLINGEN, NIEMCY.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: FIS, własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać