Muhlethaler, Brocard oraz Liardon triumfowali w Autrans

We francuskim Autrans odbyły się zawody krajowe w kombinacji norweskiej. Zawodnicy i zawodniczki startowali w trzech kategoriach wiekowych – mężczyźni, kobiety, a także U17. Swoje skoki oddawali ze świeżo wyremontowanego obiektu Tremplin au Claret o punkcie HS64. Ostatecznie po triumf sięgnęli Muhlethaler, Brocard oraz Liardon.

Matteo Baud, Laurent Muhlethaler, Mael Tyrode, źródło: FFS

Hommes

Po starcie masowym na 10 km, w którym wzięło udział 12 zawodników, najlepszy okazał się zawodnik z kadry narodowej – Laurent Muhlethaler (24:47.9). Tuż za jego plecami, ze stratą zaledwie 3 sekund, znajdował się Matteo Baud. Trzeci wynik biegu uzyskał Antoine Gerard (+3.9). W czołowej piątce uplasowali się także Mael Tyrode (+6.8) oraz Edgar Vallet (+42.6).

Ostatecznie po triumf sięgnął Laurent Muhlethaler. Lider po serii biegów oddał skok na odległość 57.5 ​​metra, dzięki czemu pokonał drugiego Matteo Bauda (57 m) oraz Maela Tyrode (55 m).

– ,,Skok był przeciętny, ponieważ musiałem ponownie przystosować się do mniejszej skoczni, a technicznie było coraz lepiej. To jednak pokazuje, że jest jeszcze nad czym pracować” – wyjawił Muhlethaler w rozmowie z portalem nordicmag.info.

Dames

Natomiast wśród kobiet, najlepszy czas biegu na 5 km uzyskała Maela Didier (13:57.4). Drugi rezultat należał do zawodniczki kadry narodowej – Leny Brocard (+31.3), natomiast trzeci wynik wywalczyła Oriane Didier (+70.8). Kolejne dwie pozycje zajęły Justine Mengin (+71.2) oraz Marion Droz Vincent (+114.0).

Ostatecznie zwyciężczynią zmagań została Lena Brocard, dzięki próbie na 50.5 metra. Na podium znalazły się także Justine Mengin (49 m) oraz Marion Droz Vincent (50.5 m). Ostatecznie liderka po biegu – Maëla Didier, po słabym 41-metrowym skoku, zajęła czwartą pozycję.

– „To było miłe uczucie zobaczyć tak wielu ludzi w Vercors. Moim celem było zweryfikowanie tego, czego nauczyłam się na początku lata przy skumulowanym zmęczeniu ostatnimi stażami. Były pozytywy i negatywy, ale jestem całkiem spokojna o przyszłość, zwłaszcza o sztab, z którym pracuję” – komentowała Brocard w rozmowie z nordicmag.info.

Justine Mengin, Lena Brocard, Marion Droz Vincent, źródło: FFS

U17 Hommes

W kategorii U17, po starcie masowym na 5 km, na prowadzeniu znalazł się Marceau Liardon z czasem 12:35.2. Drugi wynik wywalczył Florent Chiappa (+60.5), natomiast trzeci Augustin Tanchoux (+64.9). Kolejne dwie pozycje wywalczyli Joseph Issartel (+71.2) oraz Gabin Haton (+101.2).

Wśród U-17 Marceau Liardon oddał daleki skok na odległość 61 metrów. W efekcie dało mu to pewny triumf nad przed Simonem Pagnierem (54.5 m) oraz Florentem Chiappą (45.5 m).

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, FFS, nordicmag.info