Skład kadry Francji na zawody Letniego Grand Prix w Courchevel

przez Martyna Okrzesik

Pierwsze drużyny ogłaszają składy swoich kadr na pierwsze zmagania Letniego Grand Prix w tym sezonie. Wiemy, którzy zawodnicy i zawodniczki z Francji, zaprezentują się podczas inauguracji cyklu letniego we francuskim Courchevel. Ostatecznie na obiekcie Tremplin du Praz zobaczymy pięciu reprezentantów gospodarzy.

Enzo Milesi, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR FRANCJI NA SEZON 2023/2024. DESSUM NOWYM TRENEREM

Kadra kobiet

W efekcie na obiektach w Courchevel zaprezentują się tylko dwie reprezentantki Francji. Ostatecznie w letnich zmaganiach zobaczymy liderkę kadry Joséphine Pagnier oraz debiutującą Emmę Chervet, która miała już okazję wystartować tego lata, podczas Igrzysk Europejskich 2023 w Zakopanem. Triumfatorka minionego cyklu Alpen Cup – Lilou Zepchi – nie otrzymała powołania.

Przypomnijmy, że zawodniczka kadry narodowej – Julia Clair – uległa kontuzji. Francuzka upadła podczas jednego z treningów w Chaux-Neuve na skoczni La Côté Feuillée. W efekcie u reprezentantki Francji doszło do zerwania więzadeł krzyżowych przednich. Z oficjalnego komunikatu FFS dowiadujemy się, że starty Clair w sezonie 2023/2024 dobiegły końca. Kontuzja skoczkini wydarzyła się lekko ponad 2 tygodnie przed inauguracją Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel. Przypomnijmy, że przed rokiem Francuzka stanęła tam na podium, plasując się na 3. pozycji.

ZOBACZ TEŻ: JULIA CLAIR KONTUZJOWANA!

Kadra mężczyzn

Jeśli chodzi o kadrę mężczyzn, to szansę na zaprezentowanie się przed własną publicznością otrzymało trzech zawodników. W efekcie na francuskiej skoczni swoje skoki oddadzą Valentin Foubert, Alessandro Batby oraz debiutujący Enzo Milesi. Decyzją nowego trenera – Nicolasa Dessuma – Ari Repellin, a także Jules Chervet, uczestniczący podczas zmagań w Zakopanem, nie wystartują w Courchevel.

Alessandro Batby, fot. Zofia Hunkiewicz

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze social media – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, nordicmag.info

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać