Alpen Cup w Oberhofie: Pierwsze zwycięstwo Felixa Briedena!

przez Martyna Okrzesik

Za nami finałowe zmagania z cyklu Alpen Cup w kombinacji norweskiej w Oberhofie. Po swoje pierwsze zwycięstwo w karierze, podczas domowych zawodów, sięgnął 15-letni Felix Brieden. Najlepszym z z biało-czerwonych został trzynasty Kacper Jarząbek. Ponadto triumfatorem klasyfikacji generalnej okazał się nieobecny w Niemczech – Jiri Konvalinka.

Felix Brieden, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: ALPEN CUP W OBERHOFIE: MANUEL SENONER ZWYCIĘŻA SOBOTNIE ZAWODY!

Tegoroczne zmagania Alpen Cup w Oberhofie, odbywają się w formie hybrydowej. Zawodnicy oddawali swoje próby na obiekcie Rennsteig-Schanze (HS100), który jest częścią kompleksu Kanzlersgrund. Następnie dwuboiści brali udział w wyścigu na dystansie pięciu kilometrów.

Seria skoków

W ostatnich zawodach z cyklu Alpen Cup wystartowało 63 zawodników, w tym pięciu reprezentantów Polski. Warto podkreślić, iż w Oberhofie zabrakło dwóch najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej cyklu – Jiriego Konvalinki, a także Jonathana Graeberta. Czech w ten weekend rywalizował w konkursach Pucharu Świata w norweskim Oslo, natomiast Niemiec udał się do fińskiego Lahti, na drugoligowe zmagania.

Na półmetku rywalizacji, na prowadzeniu znalazł się reprezentant Austrii – David Liegl. Zawodnik uzyskał jedenastosekundową przewagę nad drugim Felixem Briedenem, który w sobotnim konkursie zajął piąte miejsce. Trzeci wynik zanotował najlepszy z reprezentantów Polski – Kacper Jarząbek. Polak do lidera tracił trzydzieści dwie sekundy. Najlepszą piątkę dopełnili Niemiec Arne Hohlfeld (+0:34), a także Austriak Kenji Grossegger (+0:34).

David Liegl, fot. Martyna Okrzesik

Szósty wynik uzyskał Słoweniec Anze Brecl (+0:39), siódmy Włoch Manuel Senoner (+0:40), zaś ósmy Ukrainiec Illia Chebolda (+0:46). Pierwszą dziesiątkę domknęli Niemiec Mika Ketterer (+0:48), a także jego rodak – Julius Borgenheimer (+0:52).

Ponadto drugim najlepszym z biało-czerwonych, okazał się Andrzej Waliczek (+0:58). Polak zanotował szesnasty rezultat, podczas rywalizacji na Rennsteig-Schanze (HS100).

Bieg na 5 km

Następnie dwuboiści rywalizowali w hali sportowej, gdzie brali udział w wyścigu na dystans 5 kilometrów.

Ostatecznie po swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach z cyklu Alpen Cup, sięgnął 15-letni Felix Brieden. Niemiec dotarł do mety z czasem 13:19.6 min, co okazał się dopiero trzynastym rezultatem biegu. Najlepszy wynik wyścigu uzyskał Lukas Dolezal. 18-letni Czech finalnie uplasował się na drugim stopniu podium, ze stratą 7.2 sekundy do triumfatora. Trzecie miejsce wywalczył Włoch Manuel Senoner (+18.3), który triumfował podczas sobotniej rywalizacji w Oberhofie. Czołową trójkę dopełnili Czech Jachym Hrdina (+25.5), a także Niemiec Mika Ketterer (+28.3).

Lukas Dolezal, fot. Martyna Okrzesik

Kolejne dwie lokaty także należały do reprezentantów gospodarzy – Benedikta Graeberta (+32.9) oraz Arne Hohlfelda (+33.6).

Najlepszą dziesiątkę domknęli Austriak Severin Reiter (+37.5), Słoweniec Anze Brecl (+44.2) i Niemiec Maximilian Uhr (+54.5).

Prowadzący po konkursie skoków – David Liegl (+57.1) – uplasował się na jedenastej pozycji.

Ponownie dobre rezultaty zanotowali reprezentanci Polski. Najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych, okazał się trzynasty Kacper Jarząbek, który do lidera stracił 1:00.6 min. Wynik w drugiej dziesiątce uzyskał także piętnasty Andrzej Waliczek (+1:10.3).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać