Bor Pavlovcic kończy karierę!

przez Martyna Okrzesik

Kolejny zawodnik w tym sezonie postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego! Podczas środowych testów skoczni w Planicy, swój ostatni skok odda 24-letni Słoweniec – Bor Pavlovcic.

Bor Pavlovcic, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ SKŁAD KADRY SŁOWENII NA ZAWODY W PLANICY

Dorobek juniorski

Słoweniec w swojej kolekcji posiada wiele medali z czasów juniorskich. Podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2015 Vorarlberg 2015 wywalczył złoto wraz z kolegami. W Lillehammer w 2016 roku podczas igrzysk olimpijskich młodzieży wywalczył indywidualne i drużynowe złoto. Dodatkowo wywalczył złoto w konkursie drużyn mieszanych podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2016 roku z Rasnova oraz drużynowe złoto z Park City z 2017 roku.

Bor Pavlovcic w zawodach Pucharu Świata zadebiutował 30 stycznia 2016 podczas zmagań w japońskim Sapporo, wówczas wywalczył swoje pierwsze pucharowe punkty, dzięki zajęciu 21. pozycji.

Lata 2020-2023

Najlepszym sezonem dla Pavlovcica był cykl 2020/2021, gdzie 6 lutego 2021 roku wywalczył swoje pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata. Wówczas w niemieckim Klingenthal Słoweniec zajął 3. lokatę, a dzień później stanął na drugim stopniu podium. Dodatkowo zajął 3. miejsce podczas drugiego konkursu w Planicy. Właśnie wtedy Słoweniec ustanowił swój rekord życiowy, szybując na odległość 249.5 metra. W rezultacie cały sezon zakończył na 13. pozycji w klasyfikacji generalnej, gdzie uzbierał 559 punktów.

Dodatkowo Bor Pavlovcic znalazł się w składzie na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 w niemieckim Oberstdorfie. Ostatecznie na skoczni normalnej zajął 8. miejsce, natomiast na dużej został zdyskwalifikowany. W efekcie zawody drużyn mieszanych ukończył na 4. pozycji. Wystąpił także na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2020 w Planicy, na których zajął 20. pozycję indywidualnie i 4. w drużynie.

Niestety, Słoweniec zmagał się z problemami z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Wówczas w sezonie 2021/22 startował głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Ostatecznie raz stanął na podium – podczas zmagań w Zakopanem zajął 3. miejsce. W efekcie na koniec sezonu 21/22 wystartował także w rywalizacji w Planicy, którą to zakończył na 22. pozycji.

Minionej zimy Pavlovcic wystartował zaledwie dwa razy. Pierwszy start w sezonie zaliczył w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego w Planicy, które zakończył na 49. miejscu. Ostatnim międzynarodowym startem Słoweńca były konkursy rangi FIS Cup w Szczyrku, gdzie plasował się kolejno na 27. oraz 31. pozycji.

Bor Pavlovcic, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ TILEN BARTOL KOŃCZY KARIERĘ!

24-latek ma oddać jako pierwszy skok podczas środowych testów Letalnicy (HS240). O decyzji Słoweńca poinformował komitet organizacyjny. Transmisję live z tego wydarzenia będzie można obejrzeć 29 marca o godzinie 15:00 na Instagramie @sloskinordicteam. Pavlovcic to jeden z trzech Słoweńców, którzy zakończą swoje kariery podczas weekendu w Planicy. W gronie tym, znaleźli się także niespełna 26-letni Tilen Bartol i 27-letni Cene Prevc.

Plan finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, siol.net

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać