Skład kadry Słowenii na zawody w Planicy

przez Martyna Okrzesik

Znamy skład reprezentacji Słowenii na finałowe zawody Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy! Na starcie zmagań na Letalnicy (HS240) zobaczymy aż 12 reprezentantów gospodarzy!

Ziga Jelar, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ SKŁAD POLAKÓW NA LOTY W PLANICY

W składzie słoweńskiej kadry znaleźli się: Anze Lanisek, Timi Zajc, Lovro Kos, Domen Prevc, Rok Masle oraz Ziga Jelar. Przypomnijmy, że Jelar nie wystartował w zawodach Pucharu Świata w fińskim Lahti. Zawodnik wówczas wrócił do kraju z powodu infekcji bakteryjnej, a jego występ w ojczyźnie był niepewny.

– ,,Niestety ból jest zbyt silny, a wydolność fizyczna zbyt mała, by wystąpić w przedostatnich zawodach. Po porannej wizycie w szpitalu w Lahti, w związku z podejrzeniem infekcji bakteryjnej, postanowiłem wrócić do ojczyzny i wyzdrowieć. Życzę chłopakom powodzenia i dobrych miejsc w konkursie!” – napisał wówczas Ziga Jelar na swoim profilu na Instagramie.

Dodajmy, że Peter Prevc, po upadku podczas treningu na mistrzostwach świata, postanowił zakończyć swoje występy w sezonie 2022/23.

ZOBACZ TEŻ PETER PREVC: ,,DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE”

Grupa krajowa

W ramach słoweńskiej grupy krajowej zaprezentują się: Maksim Bartolj, Zak Mogel, Tilen Bartol, Matija Vidic, Jernej Presecnik oraz Rok Oblak.

Maksim Bartolj oraz Matija Vidic mieli już szansę na reprezentowanie Słowenii w zawodach najwyższej rangi podczas rywalizacji w Rasnovie. Wówczas Bartolj w debiucie wywalczył 20. lokatę, a dodatkowo w konkursie duetów stanął na 2. stopniu podium wraz z Zigą Jelarem. Vidic w Rasnovie sklasyfikowany został na 34. lokacie, natomiast w Lake Placid zajął kolejno 48. oraz 26. miejsce. Zak Mogel prócz Rasnovia, szansę na udział w zawodach Pucharu Świata dostał także w Sapporo, Bad Mitterndorf oraz Willingen. Natomiast Tilen Bartol, Rok Oblak oraz Jernej Presecnik, do tej pory w sezonie 2022/23, prezentowali się jedynie w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

ZOBACZ TEŻ TILEN BARTOL KOŃCZY KARIERĘ!

Maksim Bartolj, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ BOR PAVLOVCIC KOŃCZY KARIERĘ!

W słoweńskiej Planicy rozegrany zostanie konkurs indywidualny, zmagania drużynowe oraz niedzielna rywalizacja najlepszej trzydziestki Pucharu Świata.

Plan finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać