Skład Polaków na loty w Planicy

przez Martyna Okrzesik

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy. W Słowenii zobaczymy sześciu biało-czerwonych, a w drużynie względem zmagań w Lahti, zaszła jedna zmiana. Dodatkowo na Letalnicy (HS240) zobaczymy jednego debiutanta!

Andrzej Stękała, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ PUCHAR ŚWIATA W LAHTI: KOBAYASHI TRIUMFUJE!

W składzie kadry na zawody w Planicy znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Jan Habdas oraz Andrzej Stękała. Jan Habdas, po zajęciu wysokiej 11. pozycji w Lahti, dostał szansę na zaprezentowanie się na skoczni mamuciej. Tym samym, dla zawodnika LKS Klimczok Bystra będzie to debiut na obiekcie do lotów narciarskich.

Przypomnijmy, że Dawid Kubacki, z powodu choroby swojej żony zakończył swoje występy w tym sezonie.

Dodatkowo Andrzej Stękała zastąpi Tomasza Pilcha, który słabo zaprezentował się podczas zawodów Pucharu Świata w Lahti. W efekcie przed Stękałą kolejne zmagania lotów narciarskich w tym sezonie. W rezultacie Pilch na swój debiut na lotach narciarskich będzie musiał jeszcze poczekać. Tym samym, oznacza to dla niego koniec startów w cyklu 2022/23.

,,Kończy się dla mnie sezon, w którym były wzloty i upadki. Ogólnie był to jeden z lepszych moich sezonów, ale czuję duży niedosyt, bo mogło być zdecydowanie lepiej, ale nie do końca wszystko zagrało. Daje to duże nadzieje na przyszłość” – napisał Tomasz Pilch na swoim profilu na Instagramie.

W słoweńskiej Planicy rozegrany zostanie konkurs indywidualny, zmagania drużynowe oraz niedzielna rywalizacja najlepszej trzydziestki Pucharu Świata.

ZOBACZ TEŻ TRENERSKIE ZMIANY PRZED SEZONEM 23/24

Plan finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać