Lista testerów skoczni w Planicy

przez Martyna Okrzesik

Wiemy, którzy zawodnicy już 29 marca, na dzień przed kwalifikacjami do piątkowego konkursu Pucharu Świata, będą testować skocznię do lotów w Planicy. W rezultacie Letalnicę (HS240) przetestuje 30 zawodników, w tym 8 kombinatorów norweskich. Poniżej znajduje się lista nazwisk zawodników, którzy wezmą udział w testach słoweńskiego obiektu do lotów!

Letalnica (HS240), fot. Neja Tamshe

W rezultacie na dzień przed kwalifikacjami odbędą się testy skoczni mamuciej w Planicy. Natomiast transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na oficjalnym profilu na Instagramie @sloskinordicteam. W efekcie Live rozpocznie się 29 marca o godzinie 15:00 czasu polskiego.

30 zawodników przetestuje Letalnicę

Ostatecznie w testach weźmie udział 23 reprezentantów Słowenii, dwóch Niemców, dwóch Francuzów, dwóch Finów i Amerykanin. Dodatkowo ośmiu z nich to kombinatorzy norwescy. W efekcie na starcie zobaczymy zawodników z Pucharu Świata w kombinacji norweskiej – Finów Ilkkę Herolę i Eero Hirvonena, Francuzów Matteo Bauda i Laurenta Muhlethalera, Amerykanina Niklasa Malacinskiego oraz Słoweńców Gaspera Brecla i Vida Vrhovnika. Dodatkowo zaprezentuje się najlepszy ze słoweńskich juniorów – Matic Garbajs. Dodajmy, że Muhlethaler i Herola w tym sezonie uplasowali się kolejno się na 8. i 9. pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu. W rezultacie skoki na Letalnicy oddadzą także reprezentanci Niemiec – Pius Paschke oraz Moritz Baer.

Lista zawodników, obecnych na testach Letalnicy (HS240):

Bor Pavlovčič
Rok Tarman
Lojze Petek
Urban Sušnik
Jošt Sušnik
Urban Remic
Luka Bubulj
Mark Hafner
Matija Štemberger
Marcel Rep
Vid Vrhovnik
Gašper Brecl
Lovro Perme
Nejc Podgoršek
Benjamin Podobnik
Matic Garbajs
Matija Prosenc
Ožbe Zupan
Ernest Prišlič
Nejc Toporiš
Taj Ekart
Marcel Stržinar
Patrik Vitez
Niklas Malacinski
Pius Paschke
Moritz Baer
Matteo Baud
Laurent Muhllethaler
Ilkka Herola
Eero Hirvonen

ZOBACZ TEŻ BOR PAVLOVCIC KOŃCZY KARIERĘ!

Plan finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać