Tilen Bartol kończy karierę!

przez Martyna Okrzesik

Niestety, kolejny ze słoweńskich zawodników postanowił zakończyć swoją karierę sportową. Koniec kariery najpierw ogłosił 24-letni Bor Pavlovcic. Dodatkowo niewiele później pojawiła się także informacja, że taką samą decyzję podjął niespełna 26-letni Tilen Bartol. Zawodnicy swoje ostatnie skoki oddadzą podczas finałowego weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy.

Tilen Bartol, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ BOR PAVLOVCIC KOŃCZY KARIERĘ!

Kariera Tilena Bartola

Tilen Bartol w wieku juniorskim wywalczył dwa złote medale na Mistrzostwach Świata Juniorów 2017 w Park City. Wówczas Słoweniec wywalczył złoto w zmaganiach drużynowych jak i konkursie drużyn mieszanych.

Bartol w zmaganiach pierwszoligowych zadebiutował 29 grudnia 2015 roku w niemieckim Oberstdorfie w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Wówczas zajął 47. lokatę, a na swoje pierwsze pucharowe punkty musiał poczekać do 19 listopada 2017, gdzie podczas zmagań w Wiśle wywalczył 21. miejsce.

Najlepszym wynikiem Bartola w Pucharze Świata jest 5. miejsce, które wywalczył zawodach w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, dokładnie 1 stycznia 2018 roku.

Bartol wystartował na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2018 w niemieckim Oberstdorfie, gdzie ostatecznie zajął 39. lokatę. Dodatkowo znalazł się w składzie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2018 w Pyeongchangu, gdzie na skoczni normalnej wywalczył 16. pozycję, a na skoczni dużej był 17.. Drużynowe zmagania Słoweńcy zakończyli na 5. miejscu.

Obecny rekord życiowy Tilena Bartola wynosi 247,5 metra. Został ustanowiony 25 marca 2018 na Letalnicy (HS240) podczas serii próbnej na przed ostatnim konkursem Pucharu Świata w sezonie 2017/18. Natomiast najdłuższy skok oddany przez Słoweńca w 2016 roku wyniósł aż 252 metry. Niestety Bartol nie ustał swojej próby, a odległość ta była wówczas o pół metra dłuższa niż ówczesny rekord świata (251.5 metra Andersa Fannemela z norweskiego Vikersund).

Minionej zimy Bartol regularnie prezentował się w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jego najlepszą pozycją z tego sezonu było 5. miejsce wywalczone w Zakopanem.

ZOBACZ TEŻ SKŁAD KADRY SŁOWENII NA ZAWODY W PLANICY

Tilen Bartol to już trzeci reprezentant Słowenii, który podczas weekendu w Planicy odda swój ostatni skok w karierze. W gronie tym znalazł się także 27-letni Cene Prevc oraz 24-letni Bor Pavlovcic.

Plan finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, siol.net

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać