Giovanni Bresadola o powrocie na skocznię: ,,Najgorsze już minęło, ale to jeszcze zajmie dużo czasu, to będzie długa droga”

przez Michalina Szczepańska

Minionej zimy, podczas konkursu drużynowego rozgrywanego w Planicy, włoski skoczek Giovanni Bresadola upadł, po skoku na odległość 226 m. Badania wówczas potwierdziły zerwanie więzadła krzyżowego w lewym kolanie, a także uraz łąkotki. 

Giovanni Bresadola, fot. Małgorzata Mikulska

ZOBACZ TEŻ: GIOVANNI BRESADOLA KONTUZJOWANY. ,,CZEKA MNIE OPERACJA”

Rehabilitacja Giovanniego Bresadoli

Bresadoli nie udało się ustać skoku dzień przed zakończeniem sezonu 2023/2024. Po upadku był przytomny, lecz nie był w stanie samodzielnie opuścić zeskoku i w tym pomogli mu medycy, transportując go na noszach. Włoch poinformował wówczas na swoich mediach społecznościowych, że czeka go operacja kolana. 

Od zabiegu reprezentanta Italii minęło już kilka miesięcy, lecz w dalszym ciągu daleko mu do wspólnych treningów wraz z kolegami z reprezentacji. Na czas rehabilitacji pooperacyjnej zdecydował na powrót do domu, aby wspólnie spędzić czas z rodziną. Przyznaje, że ostatnie miesiące były dla niego trudne, a rehabilitacje bardzo długie i intensywne.  

„Ale teraz jest całkiem nieźle, z każdym dniem jest lepiej. Jeśli naciskam trochę mocniej, obszar trochę puchnie, a potem pracujesz trochę mniej, ale to całkiem normalne. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku dni będę mógł zacząć jeździć na rowerze i zobaczymy, jak to się potoczy”– wyjawiał Bresadola, który kilka dni później na swoich mediach społecznościowych udostępnił relacje z wycieczek rowerowych. 

Włoch liczy na szybki powrót do treningów na skoczni oraz ma nadzieję, że sezon zimowy dla niego rozpocznie planowo w listopadzie. „Najgorsze już minęło, ale to jeszcze zajmie dużo czasu, to będzie długa podróż.”

Giovanni Bresadola
Giovanni Bresadola, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR WŁOCH NA SEZON 2024/2025

Sezon 2023/2024 był najlepszym wykonaniu Włocha. W całym cyklu Pucharu Świata uzbierał 175 punktów, co pozwoliło uplasować mu się na 30. pozycji. Najlepszy rezultat w minionym sezonie uzyskał w Lake Placid, gdzie zajął 8. miejsce.  

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram, TikTok oraz Twitter

źródło: własne, fondoitalia.it 

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać