Gyda Westvold Hansen oraz Jens Lurås Oftebro triumfują w Beitostølen

Za nami drugi dzień rywalizacji dwuboistów w Beitostølen. Kombinatorzy norwescy skoki zaliczane do tych zawodów oddawali 15 października, na skoczni Granåsen (HS-105) w Trondheim. W zmaganiach brał udział także reprezentant Polski – Paweł Szyndlar. Ostatecznie triumf wywalczyli Gyda Westvold Hansen oraz Jens Lurås Oftebro.

Konkurs kobiet

Seria skoków na HS-105

W rywalizacji na skoczni w Trondheim, zdecydowanie najlepsza okazała się liderka norweskiej kadry – Gyda Westvold Hansen. Norweżka poszybowała na odległość 91.5 metra i tym samym uzyskała prawie 2-minutową przewagę nad swoimi rywalkami. Dodatkowo Westvold Hansen startowała z rozbiegu obniżonego o aż cztery stopnie. Reszta zawodniczek oddawała swoje skoki z platformy numer 28. Wówczas na drugiej pozycji plasowała się Marte Leinan Lund (86.5 m), natomiast trzeci wynik uzyskała Ida Marie Hagen (84 m). Czołową piątkę dopełniły Ingrid Laate (74 m) oraz Josefine Loeken (64 m).

źródło: live.kjump.no
Bieg na 5 km

19 listopada, zawodniczki uczestniczyły w biegu na 5 km w Beitostølen. Ostatecznie triumf w zawodach zaliczyła Gyda Westvold Hansen. Zawodniczka dobiegła do mety z czasem 13:33.7, pewnie pokonując swoje przeciwniczki. Na drugim stopniu podium uplasowała się Marte Leinan Lund (+1:34.9), natomiast trzeci wynik uzyskała Hanna Midtsundstad (+5:18.9). Miejsca w najlepszej piątce wywalczyły także Ingrid Laate (+5:22.2) oraz Lilly Grossmann (+7:57.8). Na starcie zabrakło m.in. Idy Marie Hagen.

– ,,Było trochę ciężko, ale poza tym bieg był w porządku. Prawdopodobnie ma to coś wspólnego z faktem, że były to moje pierwsze zawody w tym sezonie” – mówi Gyda Westvold Hansen dla telewizji NRK.

Konkurs mężczyzn

Tym razem, po części zmagań rozgrywanej na skoczni, najlepszy okazał się Kristjan Ilves. Estończyk poszybował na odległość 100.5 metra i tym samym wyprzedził zajmującego drugą pozycję Jensa Luraasa Oftebro o 6.5 punktu. Wówczas trzeci rezultat uzyskał Espen Bjoernstad (100 m). Po rywalizacji w Trondheim, na czwartej pozycji plasował się Joergen Graabak, który oddał najdłuższy skok, wynoszący 103 metry. Czołową piątkę domknął Andreas Skoglund (97 m).

Kristjan Ilves, źródło: Instagram/@kristjan.ilves

Szósty rezultat wywalczył Marius Solvik (94 m), natomiast siódmą pozycję zajmował Eidar Johan Stroem (90.5 m). W najlepszej dziesiątce miejsca uzyskali także Emil Ottesen (95.5 m), Espen Andersen (94 m) oraz Simen Tiller (93.5 m).

Na dwudziestej pozycji plasował się wówczas reprezentant Polski – Paweł Szyndlar. Polak oddał skok na odległość 80 metrów.

Na starcie pojawiło się 40. zawodników. Wszyscy oddawali swoje próby z belki numer 21.

Bieg na 10 km

Ostatecznie ponownie po zwycięstwo sięgnął Jens Luraas Oftebro. Zawodnik uzyskał czas wynoszący 23:00.6. Tuż za nim, ze stratą zaledwie +1.6 sekundy, uplasował się Estończyk Kristjan Ilves. Podium uzupełnił Andreas Skoglund (+31.0), a w czołowej piątce znaleźli się także Joergen Graabak (+34.3) oraz Espen Bjoernstad (+58.2).

– ,,Na końcu byto trochę trudno, ale to był dobry bieg z Kristjanem” – skomentował Oftebro dla NRK

Toczyła się zacięta walka o szóstą pozycję, którą ostatecznie wywalczył Espen Andersen (+1:37.8), natomiast tuż za nim uplasowali się Simen Tiller (+1:38.9) oraz Emil Ottesen (+1:39.0). Najlepszą dziesiątkę dopełnili Sebastian Oestvold (+1:50.1) oraz Kasper Moen Flatla (+2:12.4).

Reprezentant Polski – Paweł Szyndlar (+4:40.1) zajął 21. pozycję.

Zapraszamy szczególnie na naszą akcję odliczania dni do początku sezonu zimowego! Każdego dnia na naszym instagramowym profilu pojawiają się nowe wywiady ze skoczkami i kombinatorami norweskimi!

źródło informacji: informacja własna, NRK
źródło grafiki: Instagram/@kombinertlandslaget, @kristjan.ilves