David Siegel kończy karierę

Kolejny z reprezentantów Niemiec zakończył swoją sportową karierę. Tym razem decyzję o porzuceniu skoków narciarskich podjął niespełna 27-letni David Siegel. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie.

David Siegel, fot. Martyna Okrzesik

David Siegel nie znalazł się w żadnej kadrze na nadchodzący sezon. Miejsca w drużynie nie otrzymał także 26-letni Moritz Baer, który w połowie maja poinformował o zakończeniu kariery jako skoczek narciarski.

– ,,Teraz nadszedł czas, aby się pożegnać. Niestety, po 21 latach trenowania skoków narciarskich, nadszedł koniec. Przez cały ten czas moja wiara pomogła mi najbardziej, ale także niezliczonej liczbie innych osób. Wielkie dzięki za to! Mogłem się wiele nauczyć… Nauczyłem się latać, upadać, wstawać, ufać, poznawać nowych ludzi oraz kochać. Dziękuję za wszystko” – napisał na swoim profilu na Instagramie.

Przebieg kariery

Siegel to mistrz świata juniorów z 2016 roku z Rasnova. Wówczas wywalczył indywidualny złoty medal, a także zwyciężył wraz z drużyną w składzie Jonathan Siegel, Adrian Sell, Tim Fuchs oraz David Siegel. Dodatkowo zdobył brązowy medal w konkursie drużyn mieszanych z Kathariną Althaus, Timem Fuchsem oraz Anną Rupprecht.

David Siegel zadebiutował 1 stycznia 2016 roku w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Wówczas zawodnik uplasował się na 16. pozycji, tym samym zdobywając swoje pierwsze pucharowe punkty.

Najlepszym sezonem zawodnika SV Baiersbronn był sezon 2018/2019. W całym cyklu Pucharu Świata zebrał 131 punktów, co ostatecznie dało mu 34. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. W rezultacie regularnie punktował, a jego najlepszym wynikiem było zajęcie 5. miejsca we włoskim Predazzo. Niestety, kolejny konkurs w Zakopanem nie był dla niego powodem do szczęścia.

Upadek w Zakopanem

Przełomowym momentem w karierze niemieckiego skoczka, był koszmarny upadek doznany w 2019 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, podczas konkursu drużynowego. Zawodnik poszybował na odległość 142,5 metra, lecz niestety nie ustał skoku. Ostatecznie upadając uderzył głową w zeskok. Niemiec został zniesiony na noszach, a następnie trafił do szpitala. Wówczas zerwał on więzadła krzyżowe w kolanie. Następnie czekała go operacja, a także długa rehabilitacja. Niestety, Siegel już nigdy nie wrócił do formy sprzed upadku.

Sezon 2022/2023

W minionym sezonie występował głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jego najlepszym wynikiem było 6. miejsce w fińskiej Ruce, a rezultat ten powtórzył także w Engelbergu. W klasyfikacji generalnej cyklu zebrał 348 punktów, co sklasyfikowało go na 27. pozycji. Ostatnim międzynarodowym startem Niemca był Puchar Kontynentalny w Zakopanem, gdzie dwukrotnie uplasował się na 38. miejscu.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne