Mari Leinan Lund o problemach podczas piątkowego biegu: ,,Prawie nic nie widziałam”

przez Martyna Okrzesik

Mari Leinan Lund wywalczyła trzecią lokatę, podczas pierwszego konkursu kobiet, w ramach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Ostatecznie 24-latka straciła 32.3 sekundy do triumfującej rodaczki Gydy Westvold Hansen. Leinan Lund wyjawia jednak, że podczas piątkowego biegu na 5 km, zmagała się z poważnymi problemami ze wzrokiem. – ,,Prawie nic nie widziałam” – wyznaje dwuboistka.

Mari Leinan Lund, fot. Jonas Sloth Sandell

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR ŚWIATA W LILLEHAMMER: GYDA WESTVOLD HANSEN TRIUMFUJE!

Problemy Mari Leinan Lund

W piątkowych zmaganiach w Lillehammer, triumfatorką okazała się Gyda Westvold Hansen, przed Idą Marie Hagen oraz Mari Leinan Lund. 24-latka wyjawiła jednak, że podczas biegu na 5 km zmagała się z problemami ze wzrokiem. – ,,Wszystko stało się niewyraźne. Po prostu przestałam dobrze widzieć i próbowałam tylko utrzymać się na nogach” – wyznała Mari Leinan Lund dla telewizji NRK. ,,Prawdopodobnie stało się tak, ponieważ mój organizm od rana był na wysokich obrotach. Byłyśmy na skoczni i bardzo zmarzłyśmy. Potem dotarłyśmy na trasę i nie miałyśmy za wiele czasu na rozgrzewkę” – dodała Norweżka.

Wyniki piątkowego konkursu kobiet w Lillehammer, fot. Andrea Campregher

24-letnia reprezentantka Norwegii wyznała jednak, że problemy ze wzrokiem nie utrudniły jej udziału w zawodach. – ,,Podczas biegu nie trzeba widzieć wiele, po prostu musisz biec szybko. Niemal w porządku jest, gdy nie patrzysz, bo nie dostrzegasz tego, jak strome jest wzgórze” – wyjawia 24-latka.

Lekarz Norweskiego Związku Narciarskiego – Ola Rønsen – skomentował zaistniałą sytuację. Rønsen uważa, że przyczyną problemów Leinan Lund ze wzrokiem, było suche powietrze. – ,,Połączenie zimnego i suchego powietrza powoduje lekkie wysychanie oczu, a następnie zwiększa wytwarzanie łez, co jest reakcją w celu ochrony” – komentuje Rønsen dla NRK. – ,,Nie jest to niebezpieczne, jeżeli trwa to podczas biegu, na pięć, czy dziesięć kilometrów. Jednak będąc bez okularów przez godzinę lub dłużej, może zdarzyć się, że oczy będą podrażnione nawet przez kilka dni. Na tak krótkim dystansie jak dzisiaj, po godzinie, czy dwóch powinno być w porządku” – dodaje Rønsen.

ZOBACZ TEŻ: LISA HIRNER PIĄTA W LILLEHAMMER. ,,NAPIĘCIE TOWARZYSZĄCE MI PRZEZ KILKA OSTATNICH DNI MINĘŁO”

Sobotnie zmagania kobiet w kombinacji norweskiej, rozpoczną się o godzinie 9:00 od serii próbnej, następnie o 9:50 zawodniczki przystąpią do serii ocenianej skoków. Dodatkowo bieg na 5 km został zaplanowany na godzinę 13:30.

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna, nrk.no
źródło grafiki: Instagram/@marillund

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać