Mistrzostwa Słowenii U18: Aljaz Janhar triumfatorem!

W minioną niedzielę, w słoweńskiej miejscowości Mislinja, na obiekcie Skakalnica Dr. Stanko Stoporko (HS-105) odbyły się krajowe mistrzostwa Słowenii U18 w kombinacji norweskiej. Na starcie zmagań pojawiło się jedenastu zawodników. Ostatecznie po zwycięstwo i tytuł mistrza kraju sięgnął Aljaz Janhar.

Aljaz Janhar, fot. Martyna Okrzesik

Seria skoków HS-85

Po rywalizacji na skoczni na HS-85, liderem okazał się Aljaz Janhar, który oddał najdłuższy skok na odległość 88.5 metra. Na drugiej pozycji plasował się Lovro Percl Serucnik (84.5 m), natomiast trzeci wynik uzyskał Zan Anzic (85.5 m). W czołowej piątce miejsca wywalczyli także Anze Brecl (78 m) oraz Jost Luka Pavlic (78 m). Zawodnicy oddawali swoje próby z 5. platformy startowej.

źródło: sloski.si

Bieg na 10 km

Ostatecznie, po biegu na 10 km, zwycięzcą rywalizacji został Aljaz Janhar. Zawodnik SK Triglav Kranj uzyskał czas 25:02.0. Na kolejnyach stopniach podium uplasowali się Lovro Percl Serucnik (+01:23.0) oraz Liam Magdic (+01:39.0), reprezentujący SSK Mislinja. Warto wspomnieć, że Magdic uzyskał taki sam czas biegu, jak triumfujący Janhar, jednak z uwagi na dopiero siódmą lokatę po skokach, zajął trzecie miejsce. Czołową piątkę dopełnili Anze Brecl (+01:40.0) oraz Zan Anzic (+01:49.0).

źródło informacji: informacja własna