Podsumowanie weekendu w Notodden FC (13-14.12.2019)

przez Stylowo z Telemarkiem

W weekend 13 i 14 grudnia mieliśmy okazję śledzić pierwsze zmagania FIS CUP w Notodden. Jak poradzili sobie zawodnicy? Kto wygrał konkursy? Tego dowiecie się poniżej w małym podsumowaniu!

fot. renatanadarkiewicz / instagram
 
W piątek o godzinie 16 ruszyły pierwsze w tym sezonie zawody z rangi FIS CUP. Na starcie stanęło 67 zawodników, z czego Chińczyk Qihang Cui nie przystąpił do startu. Zdyskwalifikowani zostali Amerykanin Nathan Mattoon oraz Norweg Ole Kristian Baarset. Konkurs wygrał Stefan Rainer (97,0 m; 91,5 m), drugie miejsce zajął Ilya Mankov (93,5 m w pierwszej i drugiej serii), a trzecie Sander Vossan Eriksen (93,5 m; 94,0 m). Najlepiej z Polaków spisał się Kacper Stosel, lecz skok na 82,5 metra dało mu to ostatnią 30. pozycję.
 
Od lewej: Ilya Mankov (RUS), Stefan Reiner (AUT), Sander Vossan Eriksen (NOR), Fabian Seidl (GER), Andres Ladehaug (NOR), Oscar P Westerheim (NOR)

Sobotnie zmagania na Tveitanbakken zaczęły się o godzinie 15:00. Warunki od samego początku pokazywały, że nie będą łatwe. Przez cały konkurs zawodnikom wiał wiatr w plecy. Najlepiej z niesprzyjającymi warunkami poradził sobie Norweg Ole Kristian Baarset, który po pierwszej serii uplasował się na 6 miejscu. Na podium po pierwszej serii stanęli Fabian Seidl (96,5 m), Stefan Rainer (95,5 m) i Sander Vossan Eriksen (94,5 m). Ostatecznie zawody wygrał Niemiec Fabian Seidl (94,0 m), drugie miejsce zajął Austriak Stefan Rainer (93,5 m), a na trzecim uplasował się Norweg Anders Ladehaug (93,0 m). Najlepszym z Polaków – Adam Niżnik, zająwszy 26. miejsce.

Od lewej: Stefan Rainer (AUT), Fabian Seidl (GER), Anders Ladehaug (NOR), Sander Vossan Eriksen (NOR), Ilya Mankov (RUS), Jaka Hvala (SLO)

Dziękujemy za poświęcony nam czas! Tym samym zapraszamy na zawody w niemieckim Oberwiesenthal w następny weekend 21 i 22 grudnia!

Róża

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać