Pokal Argeta: Juvan, Vrhovnik i Verbic zwycięzcami

W minioną sobotę, rozegrane zostały kolejne w tym sezonie zawody Pokal Argeta w kombinacji norweskiej. Miejscem zmagań była słoweńska Mislinja, a rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach. Ostatecznie po triumf sięgnęli Jost Juvan, Vid Vrhovnik oraz Silva Verbic.

Jost Juvan, fot. Martyna Okrzesik

Mladinci do 20 let

Seria skoków HS85

Na starcie zmagań w kategorii mężczyzn do lat 20, zjawiło się 6 zawodników. Na półmetku rywalizacji, liderem okazał się Jost Juvan. Zawodnik SK Triglav Kranj poszybował na odległość 88.5 metra. Na drugiej pozycji plasował się Aljaz Janhar (85 m), natomiast trzeci rezultat wywalczył Zan Anzic (81 m).

Po serii skoków, na czwartym miejscu sklasyfikowany został Lovro Markelj Dovzan (80.5 m), natomiast piąty wynik uzyskał Urban Zajec (78.5 m). Na szóstej pozycji uplasował się Urh Matjasic (66.5 m). Zawodnicy oddawali swoje próby z 8. platformy startowej. Na starcie nie pojawił się Liam Magdic.

źródło: sloski.si
Bieg na 10 km

Ostatecznie Jost Juvan utrzymał swoją pierwszą pozycję. Zawodnik dobiegł do mety z czasem 25:57.0, tym samym uzyskując trzeci czas biegu. Najlepszy wynik, jeśli chodzi o rywalizację na nartorolkach, uzyskał Urban Zajec, który końcowo stracił do triumfatora trzydzieści trzy sekundy. W rezultacie pozwoliło mu to na zajęcie drugiej pozycji w zawodach. Na trzecim stopniu podium uplasował się Aljaz Janhar (+36.0). Kolejne miejsca wywalczyli Lovro Markelj Dovzan (+2:11.0), Zan Anzic (+3:31.0) oraz Urh Matjasic (+5:54.0).

Urban Zajec, fot. Martyna Okrzesik

Člani

Liderem po rywalizacji na skoczni okazał się reprezentant SSK Ilirija – Matic Garbajs. Zawodnik poszybował na odległość 89.5 metra, tym samym zapewniając sobie prawie minutową przewagę, nad drugim Gasperem Breclem. Brecl oddał skok na 83 metr. Natomiast trzeci rezultat uzyskał Vid Vrhovnik (83 m).

Matic Garbajs, źródło: Instagram/@matic_garbajs03

Ostatecznie czwartą pozycję zajmował Erazem Stanonik (79 m). W rezultacie piątą i szóstą lokatę wywalczyli bracia Muhic – David (77.5 m) oraz Aleks (76 m). Zawodnicy startowali z 10. platformy startowej. Na starcie nie pojawił się Matic Hladnik.

Ostatecznie triumf w zmaganiach wywalczył Vid Vrhovnik, który uzyskał także najlepszy czas biegu – 24:35.0. Gasper Brecl (+00.50) utrzymał swoją drugą lokatę, a na najniższym stopniu podium stanął Erazem Stanonik (+1:12.0). Ostatecznie Matic Garbajs (+1:21.0) uplasował się na czwartej pozycji. Stawkę zamykali bracia Muhic – Aleks (+1:54.0) oraz David (+1:57.0).

Članice

Liderką, po rywalizacji na skoczni, okazała się Teja Pavec, która oddała skok na 78.5 metra. Na drugiej pozycji plasowała się Silva Verbic (74 m), natomiast trzeci rezultat uzyskała Brina Susnik (69 m). Zawodniczki startowały z 4. platformy startowej.

Bieg na 5 km

Ostatecznie najlepsza okazała się zawodniczka kadry narodowej – Silva Verbic. Reprezentantka SK Triglav Kranj uzyskała najlepszy czas biegu, wynoszący 16:35.0. Na drugim stopniu podium stanęła Teja Pavec (+13.0), a trzeci wynik wywalczyła Brina Susnik (+3:39.0).