Pokal Argeta w Kranju: Lovro Percl Serucnik oraz Tia Malovrh deklasują

przez Martyna Okrzesik

Na obiekcie Bauhenk (HS109) w Kranju, rozegrane zostały pierwsze w cyklu zimowym zmagania w ramach Pokal Argeta w kombinacji norweskiej. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach, a po zwycięstwa sięgnęli Lovro Percl Serucnik oraz Tia Malovrh.

Tia Malovrh, fot. Aljaž Žepič

Mladinci do 18 let

Seria skoków na HS109

O godzinie 10:10 rozpoczęła się seria oceniana skoków na obiekcie HS109 w Kranju. Na starcie zjawiło się dziesięciu zawodników z roczników 2007-2008, którzy prezentowali swoje próby z 13. platformy startowej.

Ostatecznie, po części zmagań rozgrywanych na skoczni, na czele rywalizacji znalazł się Lovro Percl Serucnik. Zawodnik SK Zagorje poszybował na odległość 108 metrów, lądując zaledwie metr przed punktem HS. W efekcie była to najdłuższa próba oddana w tej kategorii.

Drugą pozycję po skokach zajmował Anze Brecl, który uzyskał odległość 101.5 metra. Brecl na starcie tracił trzydzieści trzy sekundy do lidera rywalizacji. Wówczas trzeci wynik uzyskał Aljaz Janhar (100 m; +0:38). Czołową piątkę dopełnili Ozbej Sinkovec (97 m; +1:09) oraz Zan Anzic (96 m; +1:16).

źródło: sloski.si
Bieg na 5 km

O godzinie 15:30 rozpoczął się bieg na 5 km. W wyścigu wzięli udział wszyscy dwuboiści.

Ostatecznie Lovro Percl Serucnik utrzymał swoją pozycję lidera. Słoweniec dotarł do mety z czasem 17:24.0 i pewnie zwyciężył sobotnie zmagania. W efekcie uzyskał on także najlepszy czas biegu. Skład reszty czołowej trójki, również nie uległ zmianie. Na drugim stopniu podium uplasował się Anze Brecl (+1:16.0), natomiast brązowy medal wywalczył Aljaz Janhar (+1:16.9).

Na czwartą pozycję awansował Liam Magdic (+2:26.0), który po serii rozgrywanej na skoczni, plasował się na szóstym miejscu. Czołową piątkę dopełnił Zan Anzic (+2:27.0).

Mladinke do 18 let

W zmaganiach kobiet wystartowały trzy zawodniczki. Dwuboistki prezentowały swoje skoki z 20. belki startowej.

Ostatecznie najdalej poszybowała Tia Malovrh, która uzyskała odległość 98 metrów. Zawodniczka na starcie miała ponad minutową przewagę, nad drugą Briną Susnik. Susnik oddała skok na 88 metr, a najkrótszą próbę zaprezentowała Manca Kobentar (82 m), która traciła ponad dwie minuty do liderki.

Następnie zawodniczki wystartowały w biegu na pięć kilometrów. Po pewny triumf sięgnęła Tia Malovrh, która dobiegła do mety z czasem równych trzynastu minut. Na drugą pozycję awansowała Manca Kobentar (+2:51.0), natomiast trzeci wynik uzyskała Brina Susnik (+3:14.0).

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna
źródło grafiki: Aljaž Žepič