Pokal Argeta w Mislinji: Volavsek i Stanonik wśród medalistów

Słoweńscy dwuboiści zmierzyli się w rywalizacji z cyklu Pokal Argeta w miejscowości Mislinja, na obiekcie Skakalnica Dr. Stanko Stoporko (K77, HS85). Wśród złotych medalistów znaleźli się między innymi Erazem Stanonik oraz Ema Volavsek.

Skakalnica Dr. Stanko Stoporko (HS85), fot. Artur Bała

Člani

W najstarszej konkurencji zaprezentowało się siedmiu zawodników. Zmagania na skoczni przeprowadzono z 6. poziomu najazdu.

Liderem po części skokowej okazał się Matic Garbajs. Reprezentant SSK ILIRIJA zaprezentował próbę na odległość 83 metrów, co przełożyło się na czterdzieści siedem sekund przewagi nad drugim Davidem Muhicem (79 m) oraz minutę zapasu nad trzecim Urbanem Zajecem (76 m). Kolejne lokaty objęli Gasper Brecl (76.5 m; +1:01), Jost Juvan (76 m; +1:08) oraz ex aequo Erazem Stanonik (76 m; +1:12), a także Aleks Muhic (76 m; +1:12).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI SERII SKOKÓW

Matic Garbajs, źródło: Instagram/@matic_garbajs03

Ostatecznie triumfatorem rywalizacji został Erazem Stanonik, który pokonał dziesięciokilometrową trasę w czasie 24:46.0 min, co okazało się najlepszym czasem biegu. Drugą lokatę wywalczył Gasper Brecl (+00.50), natomiast podium dopełnił Urban Zajec (+29.0). Stawkę domknęli David Muhic (+30.0), Matic Garbajs (+55.0), a także Aleks Muhic (+02:26.0). Na starcie nie pojawił się Jost Juvan.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Članice

Wśród kobiet, na prowadzeniu po pierwszej części zmagań znalazła się Teja Pavec. Zawodniczka reprezentująca SK TRIGLAV KRANJ oddała najdłuższy skok na odległość 80 metrów. Zaledwie metr bliżej wylądowała Ema Volavsek, która traciła tylko dziewięć sekund do liderki. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Silva Verbic (76.5 m; +0:33), Tia Malovrh (75 m; +0:50), a także Brina Susnik (68.5 m; +1:49). Dwuboistki swoje próby zaprezentowały z 11. belki startowej.

Po złoty medal sięgnęła Ema Volavsek. Zawodniczka z SSK ILIRIJA pokonała pięciokilometrowy dystans w czasie 17:33.0 min, uzyskując najlepszy czas wyścigu. Na drugim stopniu podium uplasowała się Teja Pavec (+01:41.0), zaś brąz wywalczyła Silva Verbic (+01:56.0). Kolejne miejsca zajęły Tia Malovrh (+02:58.0) oraz Brina Susnik (+05:48.0).

Ema Volavsek, fot. Aljaž Žepič

Mladinci do 18 let

Najliczniejszą kategorią była konkurencja mężczyzn do lat osiemnastu. W zmaganiach wystartowało bowiem dziewięciu kombinatorów norweskich. Wszystkie skoki oddano z 8. platformy startowej.

Na czele konkursu skoków znalazł się Lovro Percl Serucnik, który był autorem najdłuższej próby, wynoszącej 85.5 metra. O zaledwie 0.5 m bliżej wylądował Anze Brecl, który na starcie tracił osiem sekund do lidera. Czołową trójkę dopełniał Jost Luka Pavlic (80.5 m’ +0:54), zaś wyniki w najlepszej piątce uzyskali także Anze Juvan (79 m; +1:13) oraz Zan Anzic (76 m; +1:48).

Po wyścigu na odległość pięciu kilometrów, został wyłoniony zwycięzca. Po złoty krążek sięgnął Lovro Percl Serucnik, pokonujący wyznaczony dystans w czasie 16:26.0 min, co przełożyło się na trzeci rezultat biegu. Na drugim stopniu podium sklasyfikowany został Anze Brecl (+44.0), zaś trzecią notę uzyskał zajmujący ostatnią lokatę po skokach Aljaz Janhar (+02:09.0). Ponadto zawodnik SK TRIGLAV KRANJ uzyskał najlepszy czas rywalizacji. Najlepszą piątkę uzupełnili Ozbej Sinkovec (+02:10.0) i Liam Magdic (+02:10.50). Na starcie zabrakło Zana Anzica.

Aljaz Janhar, fot. Martyna Okrzesik

Mladinci do 16 let

W kategorii mężczyzn do lat 16, zaprezentowało się zaledwie dwóch zawodników. Liderem po zmaganiach na skoczni okazał się Timon Brglez, który poszybował na odległość 83.5 metra. Na drugiej lokacie, z 3:46 min straty do lidera, sklasyfikowany został Jaka Pavec (59 m). Dwuboiści odpychali się z 8. poziomu najazdu.

Timon Brglez pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 17:09.0 min, co zapewniło mu pewną wiktorię. Jaka Pavec (+05:13.0) zajął drugą lokatę.

źródło: informacja własna, sloski.si