Puchar Kontynentalny w Klingenthal: Wille Karhumaa triumfuje w niedzielnych zmaganiach

przez Martyna Okrzesik

Fin Wille Karhumaa zwycięża niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w niemieckim Klingenthal. Najlepszym z biało-czerwonych, okazał się 37. Andrzej Szczechowicz.

Wille Karhumaa, fot. Nordic Focus

Odwołana seria skoków

Niedzielna seria skoków w Klingenthal została odwołana, z powodu zbyt silnych powiewów wiatru. W efekcie zarówno mężczyźni, jak i kobiety nie uczestniczyli w porannej rywalizacji na skoczni. Ostatecznie do niedzielnego biegu na 10 kilometrów, zostały wykorzystane rezultaty z piątkowej rundy prowizorycznej.

Najlepszym zawodnikiem w piątkowym PCR, okazał się Torje Seljeset. Norweg poszybował na odległość 82.5 metra, co pozwoliło mu na wyprzedzenie drugiego reprezentanta Niemiec Nicka Siegemunda (+0:02), który wylądował metr bliżej. Najlepszą trójkę dopełnił Fin Wille Karhumaa (78 m, +0:09), zaś miejsca w czołowej piątce zajęli także Norwegowie – Marius Solvik (82 m; +0:10) oraz Per Einar Skjaeret Stromhaug (81.5 m; +0:14).

Szóstą lokatę zajmował Niemiec Tristan Sommerfeldt, który w piątkowej rundzie PCR, poszybował na odległość 80 metrów i na starcie tracił dwadzieścia sekund do lidera. Za jego plecami uplasował się Austriak Manuel Einkemmer (79.5 m; +0:21) oraz Niemiec Richard Stenzel (77.5 m; +0:25). Najlepszą dziesiątkę domknęli reprezentant gospodarzy Christian Frank (80.5 m +0:29) oraz ex aeqo na dziesiątej pozycji Ukrainiec Oleksandr Schumbarets (78 m; +0:29) oraz Czech Jiri Konvalinka (79 m; +0:29).

Zmagania przeprowadzono z 20. oraz 21. belki startowej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI PCR

Bieg na 10 km

O godzinie 14:15 wystartował bieg mężczyzn na 10 kilometrów. Na starcie nie pojawili się Niemiec Richard Stenzel, Polak Andrzej Waliczek, Ukrainiec Andrii Pylypchuk oraz Czech Jan John. Dodatkowo biegu nie ukończył Norweg Sebastian Oestvold.

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Fin Wille Karhumaa. Zawodnik pokonał wyznaczony dystans w czasie 22:47.7 minut. Na kolejnych dwóch stopniach podium, uplasowali się reprezentanci Niemiec – Tristan Sommerfeldt (+1.3) oraz Fabian Riessle (+5.0).

Ze stratą zaledwie 0.4 sekundy do podium, na czwartej pozycji, sklasyfikowany został kolejny z niemieckich dwuboistów – Jakob Lange. Najlepszą piątkę dopełnił Francuz Gael Blondeau (+5.6), zaś szósty wynik zanotował Norweg Marius Solvik (+8.2).

Kolejne dwie lokaty wywalczyli reprezentanci Austrii – Fabio Obermeyr (+21.0) oraz Florian Kolb (+21.2). Czołową dziesiątkę dopełnili Niemiec Nick Siegemund (+21.9) oraz Norweg Jens Dahlseide Kvamme (+22.2).

Liderem klasyfikacji generalnej cyklu pozostaje Norweg Aleksander Skoglund, z notą 644 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Austriak Florian Kolb (614 pkt.), zaś czołową trójkę dopełnia Niemiec Fabian Riessle (601 pkt.).

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna