Puchar Kontynentalny w Oberwiesenthal odwołany!

Finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Oberwiesenthal kobiet i mężczyzn w kombinacji norweskiej zostały odwołane. Niestety, powodem decyzji, po raz kolejny w tym sezonie, są złe warunki atmosferyczne oraz zbyt wysokie temperatury. Tym samym drugoligowcy zakończyli swoje starty w sezonie 2022/23.

Fichtelbergschanze (HS105), źródło: berkutschi.com

W powyższym artykule wspominaliśmy o problemie, z jakim muszą mierzyć się obecnie sporty zimowe. Do grona odwołanych zawodów dochodzą zmagania kobiet i mężczyzn, w niemieckim Oberwiesenthal na skoczni Fichtelbergschanze (HS105), w ramach Pucharu Kontynentalnego. Wspomniane zawody miały być finałem sezonu rywalizacji drugiej rangi. Ostatecznie mężczyźni swój sezon zakończyli w fińskim Lahti, na skoczni Salpausselkä (HS130). Natomiast ostatnie zawody drugiej ligi pań, przeprowadzono początkiem marca w austriackim Eisenerz.

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego

Tym samym pewnym triumfatorem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego wśród mężczyzn został reprezentant Niemiec – Terence Weber. Weber uzyskał łączną notę 875 punktów. Natomiast na drugiej pozycji uplasował się jego rodak – Wendelin Thannheimer (577 pkt), a o zaledwie 2 punkty za nim sklasyfikowany został Austriak Manuel Einkemmer (575 pkt).

W rezultacie wśród pań zwyciężczynią klasyfikacji generalnej została Niemka Sophia Maurus z sumą 329 punktów. O zaledwie 3 punkty za nią uplasowała się Amerykanka Annika Malacinski (326 pkt). Natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentantka Polski – Joanna Kil (266 pkt.)

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne