Siedmiu Niemców na starcie zawodów w Planicy. Jedna zmiana w składzie

przez Martyna Okrzesik

Stefan Horngacher ogłosił skład kadry Niemiec na nadchodzący finał Pucharu Świata w Planicy. W programie zawodów w Słowenii znajdziemy rywalizację indywidualną, zmagania drużynowe oraz konkurs dla najlepszej trzydziestki klasyfikacji generalnej cyklu. Zawodnicy już w czwartek przystąpią do treningów i kwalifikacji na skoczni do lotów narciarskich – Letalnicy (HS240). Trener reprezentacji, po zawodach w fińskim Lahti, wprowadził jedną zmianę.

Pius Paschke, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ SKŁAD POLAKÓW NA LOTY W PLANICY

– „Chcemy ponownie pożegnać się z sezonem dobrymi występami w Planicy. Zrozumiałe jest, że baterie w są już w dużej mierze rozładowane. Jednak wszyscy w zespole nie mogą się doczekać tradycyjnego zakończenia sezonu w Słowenii” – wyznaje trener Horngacher.

Siedmiu Niemców w składzie kadry na zawody w Planicy

Ostatecznie w środę Niemiecki Związek Narciarski (DSV) ogłosił, że trener reprezentacji Niemiec – Stefan Horngacher – musiał dokonać jednej zmiany w składzie drużyny, względem konkursów w Lahti. W rezultacie do Planicy pojedzie aż siedmiu niemieckich skoczków. W składzie kadry znaleźli się: Andreas Wellinger, Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Constantin Schmid, Felix Hoffmann oraz Pius Paschke. Ten ostatni wraca do rywalizacji pierwszoligowej po dłuższej przerwie. W efekcie w Słowenii zabraknie 23-letniego Justina Lisso, który zmaga się z chorobą. Jak komentuje Stefan Horngacher – ,,Pius zastępuje chorego Justina Lisso.” Dodatkowo Pius Paschke weźmie udział w środowych testach Letalnicy (HS240).

ZOBACZ TEŻ LISTA TESTERÓW SKOCZNI W PLANICY

Natomiast w składzie po raz kolejny zabraknie Philippa Raimunda oraz Stephana Leyhe.

,,Atmosfera jest wyjątkowa”

– „Naprawdę nie mogę się doczekać Planicy. Latanie na nartach zawsze sprawia mi bardzo dużo radości. Atmosfera jest wyjątkowa dzięki mieszance nastrojów z końca sezonu i rozpoczęcia wiosny. Chcę znów pokazać dobre loty i zakończyć sezon udanymi występami i pozytywnymi wrażeniami” – powiedział Andreas Wellinger.

Andreas Wellinger, fot. Neja Tamshe

ZOBACZ TEŻ SKŁAD KADRY SŁOWENII NA ZAWODY W PLANICY

Plan na zawody Pucharu Świata w Planicy

Plan finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji: własne, DSV, skispringen.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać