Siedmiu Norwegów na starcie inauguracji w Ruce

przez Zofia Hunkiewicz

Jedynie dwa dni dzielą nas od pierwszych zmagań Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Szkoleniowcy norweskich drużyn ogłosili składy kadr na inaugurację sezonu w Ruce. W rezultacie w Finlandii zaprezentuje się siedmiu dwuboistów.

Jarl Magnus Riiber, źródło: Instagram/@riiberjarl

Siedmiu Norwegów na starcie inauguracji w Ruce

Wśród sportowców, do startu w Kusammo powołani zostali: Jens Lurås Oftebro, Simen Tiller, Andreas Skoglund, Jarl Magnus Riiber, Espen Andersen, Joergen Graabak oraz Espen Bjoernstad.

,,Na początku sezonu mamy bardzo mocny zespół. Jestem przekonany, że połączymy się i będziemy walczyć o wysokie pozycje. Dodatkowo ekscytujące będzie zobaczyć, czy ciało Jarla (przyp. red. Magnusa Riibera) jest w tak dobrym stanie, w jakim powinno, po pewnych problemach w sezonie letnim. Jego skoki są fantastyczne, zaś wszyscy zastanawiają się, czy po kontuzjach i chorobie zrobił wszystko co powinien, jeśli chodzi o tor biegowy. Mam natomiast pewność do ciała Jensa (przyp. red. Luråsa Oftebro), jest bardzo mocne. Widzieliśmy to w niedzielnym wyścigu, w którym rywalizował z Krisjtanem Ilvesem. Ponadto mam nadzieję, iż Andreas Skoglund pozostanie tam, gdzie był w Lahti w poprzednim sezonie” – mówi menadżer sportowy – Ivan Stuan.

ZOBACZ TEŻ: PROBLEMY ZDROWOTNE JARLA MAGNUSA RIIBERA. ,,NIGDY NIE KASZLAŁEM TAK CZĘSTO, JAK PRZEZ OSTATNIE OSIEM TYGODNI.”

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ruce

Czwartek, 23.11.2023
12:30 – Oficjalny trening biegowy
15:30 – Oficjalny trening skoków
17:30 – Start PCR

Piątek, 24.11.2023
07:00 – Trening
09:45 – Seria próbna
11:00 – Seria skoków (HS-142)
15:00 – Bieg

Sobota, 25.11.2023
08:00 – Seria próbna
09:00 – Seria skoków (HS-142)
14:15 – Bieg

Niedziela, 26.11.2023
08:00 – Trening
09:00 – Bieg (start masowy)
12:30 – Seria próbna
13:45 – Seria skoków (HS-142)

Piątkowe zmagania zostaną przeprowadzone w nowo wprowadzonej formie Individual Compact, w sobotę czekają nas zawody rozegrane metodą Gundersena, natomiast w niedzielę odbędzie się start masowy.

ZOBACZ TEŻ: GYDA WESTVOLD HANSEN ORAZ JENS LURÅS OFTEBRO TRIUMFUJĄ W BEITOSTØLEN

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Zapraszamy szczególnie na naszą akcję odliczania dni do początku sezonu zimowego! Każdego dnia na naszym instagramowym profilu pojawiają się nowe wywiady ze skoczkami i kombinatorami norweskimi!

źródło informacji i grafiki: skiforbundet.no, Instagram/@riiberjarl

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać