Składy kadr Finlandii w skokach narciarskich na sezon 2024/2025

przez Karolina Lenard

Fiński Związek Narciarski ogłosił skład kadry narodowej w skokach narciarskich na nadchodzący sezon 2024/2025. Miejsce w reprezentacji Finlandii otrzymało łącznie czternastu sportowców, którzy decyzją szkoleniowców zostali podzieleni na cztery zespoły.

Antti Aalto, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: ZMIANA TRENERA FIŃSKIEJ REPREZENTACJI

Kadry mężczyzn

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Finlandii – Igor Medved zdecydował się na podzielenie zawodników płci męskiej na zespoły A i B. – „Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem pracy na stanowisku głównego trenera. Zdaję sobie sprawę z wyzwań stojących przed Związkiem Narciarskim i kadrą narodową, ale uważam, że mimo tego mamy warunki, aby osiągać dobre wyniki. Moim głównym celem jest doskonalenie szczególnie technicznej strony skoków. Musimy umieć utrzymać to, co jest obecnie na wysokim poziomie, a jednocześnie podnieść poziom w obszarach, w których jest jeszcze miejsce na rozwój. Celem na pierwszy rok jest umieszczenie jak największej liczby zawodników w czołowej 45-tce światowych rankingów, a w drugim roku więcej zawodników w czołowej 25-tce” – wyjaśnił Medved.

Ostatecznie wśród powołanych znalazł się Antti Aalto, Eetu Nousiainen, Vilho Palosaari oraz Kasperi Valto. W porównaniu do zeszłorocznego składu w zespole zabrakło Niko Kytösaho. 24-letni skoczek z Lahti już w trakcie minionej kampanii rozpoczął indywidualne treningi, zaś w marcu oficjalnie ogłosił swoje odejście z reprezentacji narodowej. W drużynie B miejsce otrzymali natomiast Mico Ahonen, Henri Kavilo, a także Paavo Romppainen.

ZOBACZ TEŻ: NIKO KYTOSAHO: ,,CIESZĘ SIĘ, ŻE OSIĄGNĄŁEM TO, CO SOBIE ZAŁOŻYŁEM”

Eetu Nousiainen, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR POLSKI NA SEZON 2024/2025. ,,ZESPOŁY ZOSTAŁY ZBUDOWANE Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI”

Kadra kobiet

Jeśli chodzi o kobiecą kadrę to szansę na reprezentowanie kraju w nadchodzącej kampanii otrzymały trzy skoczkinie. Do Jenny Rautionaho dołączyła również Sofia Mattila i Oosa Thure. Względem sezonu 2023/2024 tym razem zabrakło Julii Kykkänen. Za rolę głównego trenera odpowiadać będzie natomiast Ossi-Pekka Valta.

Kadra młodzieżowa

Utworzona została także sześcioosobowa reprezentacja młodzieżowa, w skład której wchodzą dwie kobiety i czterech mężczyzn. Oprócz wyżej wspomnianych Sofii Mattila i Oosy Thure, powołanie do ekipy otrzymali Tuomas Kinnunen, Tomas Kuisma, Tuomas Meis i Riku Vartiainen.

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR SŁOWENII NA SEZON 2024/2025

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: własne, hiihtoliitto.fi

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać