Składy kadr Włoch w kombinacji norweskiej na sezon 2024/2025

przez Martyna Okrzesik

Włoski Związek Narciarski (FISI) opublikował składy kadr reprezentacji Włoch w kombinacji norweskiej na sezon 2024/2025. Nominację do zespołów otrzymało dwunastu mężczyzn oraz sześć kobiet. Ponadto poznaliśmy nowych szkoleniowców włoskich dwuboistów.

Manuel Senoner, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: SAMUEL COSTA NIESPODZIEWANIE KOŃCZY KARIERĘ. ,,ŻYCIE JEST PIĘKNE, ALE CZASAMI NIE WSZYSTKO IDZIE PO NASZEJ MYŚLI”

Kadry mężczyzn

Męska reprezentacja Włoch w kombinacji norweskiej w sezonie 2024/2025 składać będzie się z trzech kadr, w skład których weszło dwunastu dwuboistów. Do pracy we Włoskim Związku Narciarskim powraca David Jiroutek, który w kampanii 2022/2023 prowadził włoską ekipę skoczków. W minionym cyklu Czech pełnił funkcję głównego szkoleniowca polskiej drużyny B w skokach narciarskich.

Powołanie do kadry B otrzymało sześciu dwuboistów – Iacopo Bortolas, Raffaele Buzzi, Aaron Kostner, a także 21-letni Domenico Mariotti i 17-letni Manuel Senoner, którzy są nowymi twarzami w pierwszym zespole. Ponadto w strukturach Włoskiego Związku Narciarskiego pozostaje również Alessandro Pittin, którego nie oglądaliśmy minionej zimy na arenie międzynarodowej, z uwagi na kontuzję prawego kolana. Przypomnijmy, że po zakończeniu sezonu 2023/2024 Samuel Costa ogłosił zakończenie swojej kariery sportowej.

ZOBACZ TEŻ: ALESSANDRO PITTIN POWAŻNIE KONTUZJOWANY

Do ekipy C nominację otrzymało trzech zawodników – Eros Consolati, Stefano Radovan oraz Bryan Venturini. Ponadto utworzono zespół Interesse Nazionale, w którym trenować będą Manuel Boninsegna, Martin Chenetti, a także Felix Mair.

Kadry kobiet

Żeńska reprezentacja Włoch w kombinacji norweskiej również składa się z trzech kadr, do których powołano sześć dwuboistek. Funkcję głównego szkoleniowca kobiet obejmie Słowak Martin Bayer, który w ostatnich latach współpracował z czeskimi skoczkiniami narciarskimi. W sztabie znalazła się także była włoska biegaczka – Lara Peyrot.

Nominację do ekipy A otrzymała 21-letnia Daniela Dejori, która w minionej kampanii uplasowała się na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W drużynie B znalazły się cztery zawodniczki – Veronica Gianmoena, Greta Pinzani, Giada Delugan, a także Anna Senoner. Jednoosobowy zespół C tworzyć będzie Ludovica Del Bianco.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: fondoitalia.it

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać