Składy słoweńskich kadr A na sezon 2023/2024

przez Martyna Okrzesik

Poznaliśmy składy słoweńskich kadr A na sezon 2023/2024. Zarówno w kobiecej, jak i w męskiej kadrze znajdzie się po siedem zawodniczek i zawodników. Słoweńcy mają rozpocząć przygotowywania do sezonu letniego, po pierwszym maja.

fot. Neja Tamshe

Kadra A kobiet

Jeśli chodzi o kadrę A kobiet, to w jej składzie znalazły się Ema Klinec, Nika Križnar, Maja Vtič, Katra Komar, Nika Prevc, Taja Bodlaj oraz Ajda Košnjek. Ta ostatnia dołącza do kadry A na sezon 2023/2024. Ajda Košnjek ma dopiero 15-lat, lecz już trzykrotnie punktowała w zawodach Pucharu Świata kobiet. Zawodniczka zdobyła także dwa medale na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów w Whistler. Dodatkowo status Ursy Bogataj zostaje zamrożony, z uwagi na kontuzję, z którą zmagała się w ostatnim sezonie oraz ciążę, którą skoczkini niedawno ogłosiła na swoim profilu na Instagramie. Jednak złota medalistka olimpijska zapowiadała, że nie zamierza kończyć swojej kariery sportowej. Trenerem słoweńskich skoczkiń ma pozostać Zoran Zupančič, natomiast oficjalna decyzja ma zostać potwierdzona w dniach 17-18 maja.

Ajda Košnjek, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ MISTRZOSTWA ŚWIATA W LOTACH NARCIARSKICH 2028 W PLANICY Z UDZIAŁEM KOBIET?

Kadra A mężczyzn

Natomiast w słoweńskiej kadrze A mężczyzn nie zaszły drastyczne zmiany. Ostatecznie drużyna liczy siedmiu zawodników, a w jej składzie znaleźli się Žiga JelarLovro KosAnže LanišekDomen PrevcPeter PrevcTimi Zajc oraz Žak Mogel. Mogel po udanym sezonie zimowym, dostał nominację do kadry na sezon 2023/2024. W efekcie 22-letni Słoweniec minionej zimy zaprezentował się podczas pięciu weekendów Pucharu Świata. Swój najlepszy wynik zanotował w japońskim Sapporo, gdzie ostatecznie rywalizację zakończył na 10. miejscu, lecz punktował także w Bad Mitterndorf oraz Willingen. W rezultacie Mogel uplasował się na 51. pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu. Głównym szkoleniowcem słoweńskiej kadry pozostaje Robert Hrgota.

Žak Mogel, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ SKŁADY KADR SZWAJCARII NA SEZON 2023/24

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, siol.net

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać