Amerykańskie kadry kombinacji na sezon 2023/2024

przez Zofia Hunkiewicz

USA Nordic Sport (USANS), zatwierdził składy kadry kombinacji norweskiej na nadchodzący sezon 2023/2024. W efekcie, zawodnicy i zawodniczki zostali rozdzieleni do narodowych drużyn. Powstały również kadry juniorskie.

Niklas Malacinski fot. Nordic Focus

Narodowa kadra mężczyzn

Miejsce w kadrze narodowej uzyskali Ben Loomis, Carter Brubaker, Grant Andrews, Jared Shumate, Niklas Malacinski oraz Stephen Schumann. Względem poprzedniego sezonu, na liście zabrakło Gunnara Gilbertsona, Evana Nicholsa oraz Jaspera Gooda, który zdecydował się na zawieszenie kariery.

– ,,Reprezentacja USA w kombinacji norweskiej, z dumą ogłasza członków reprezentacji mężczyzn i kobiet na sezon 2023/2024″ – mówi Nick Hendrickson, dyrektor drużyny kombinacji norweskiej mężczyzn – ,,Cieszymy się na współpracę z tymi sportowcami przez cały sezon treningowy, w ramach przygotowań do zimowych zawodów Pucharu Świata” – dodaje.

Narodowa kadra juniorów

Powołanie do drużyny juniorskiej dostali Caleb Zuckerman, Elias Oswald oraz Skyler Amy. Swoją pozycję stracił Ronen Woods, a także Tate Frantz i Maxim Glyvka. Dwaj ostatni odnaleźli się w juniorskim zespole skoków narciarskich.

ZOBACZ TEŻ: AMERYKAŃSKIE KADRY NA SEZON 2023/2024

Alexa Brabec fot. instagram – lex_brabec

Narodowa kadra kobiet

Do narodowej kadry kobiet zostały powołane dwie zawodniczki – Alexa Brabec oraz Annika Malacinski. Obie kombinatorki pozostają na swojej pozycji. Na liście zaś zabrakło Tess Arnone, która w ubiegłym sezonie startowała m.in. podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Whistler.

,,Jestem podekscytowany nadchodzącym rokiem, a także nie możemy doczekać się kontynuacji sukcesów z poprzedniego roku” – komentuje dyrektor generalny USA Nordic Sport, Adam Provost – ,,Mamy świetną grupę sportowców zarówno w kombinacji norweskiej, jak i w skokach narciarskich. Ponadto wierzymy, że w tym sezonie będziemy dużą konkurencją.” – przyznaje.

Narodowa kadra juniorek

Dwie Amerykanki – Eva Minotto oraz Kai McKinnon będą reprezentowały Stany Zjednoczone w kombinacji norweskiej. Warto wspomnieć, iż debiutują one na łamach reprezentacji. Swoje miejsce natomiast utraciła Charlotte Ripp.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło: usanordic.org

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać