Cele, oczekiwania i wspomnienia przed nowym sezonem. Wywiady ze skoczkami.

przez Małgosia Mikulska

Razem z kibicami odliczaliśmy każdy dzień do rozpoczęcia Pucharu Świata. W ramach przygotowań zapytaliśmy zawodników i zawodniczki o ich cele i oczekiwania na nowy sezon. Poniżej możecie przeczytać całą serię krótkich wywiadów, których skoczkowie udzielili redakcji Stylowo z Telemarkiem. Zapraszamy!

fot. Vivienne Stycz

ZOBACZ TEŻ: SKOCZKOWIE NARCIARSCY W STYLOWYCH OKULARACH – LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI 2023 SZCZYRK (21-22.10.2023)

W naszą akcję włączyło się 21 skoczków i 9 skoczkiń z 14 krajów: Polski, Niemiec, Austrii, Słowenii, Norwegii, Szwajcarii, Kanady, Finlandii, Turcji, Słowacji, Czech, Włoch, Ukrainy i Estonii. Wśród naszych wywiadów możecie przeczytać miedzy innymi wypowiedzi czołowych zawodników takich jak: Halvor Egner Granerud, Silje Opseth, Ziga Jelar, Alexandria Louttit czy Giovanni Bresadola. Nie zabrakło także Polaków: Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Anny Twardosz czy Jarosława Krzaka. Jako bonus dodaliśmy także wywiad z trenerem reprezentacji Polski Thomasem Thurnbichlerem! Odpowiedzi, które usłyszeliśmy wielokrotnie nas zaskoczyły i rozbawiły.

Cele na sezon 2023/24

Wiele odpowiedzi na pytanie o cele, które zawodnicy stawiają sobie przed sezonem było zbieżnych. Najważniejsze są Mistrzostwa Świata w Lotach, Turniej Czterech Skoczni a także Mistrzostwa Świata Juniorów. Zawodnicy podkreślają również, jak ważne jest zdrowie, ciągły rozwój i dobra zabawa!

Są także tacy, którzy deklarują walkę o najwyższe cele. Piotr Żyła czy Dawid Kubacki wprost deklarują walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Halvor Egner Granerud natomiast chce być pierwszym zawodnikiem, który obroni kryształową kulę.

fot. Martyna Okrzesik

Najbardziej nie mogę doczekać się…

Zawodniczki i zawodnicy zostali poproszeni o dokończenie zdania: najbardziej nie mogę doczekać się…

Jedna z odpowiedzi przeważała zdecydowanie najczęściej. Aż dwunastu zawodników przyznało, że szczególnie czekają na loty narciarskie!

Oprócz tego wiele odpowiedzi dotyczyło domowych konkursów czy kluczowych imprez. Ania Twardosz czy Artti Aigro podsumowują, że po prostu nie mogą doczekać się początku sezonu zimowego!

Wśród odpowiedzi pojawiły się także dwie ciekawostki. Mistrzyni Świata Alexandria Loutitt bowiem wspomniała o niespodziance, którą na tamten moment nie mogła się jeszcze podzielić. Dziś już jednak wiemy, że miała na myśli współpracę z nowym sponsorem. Od tego sezonu Kanadyjka występuje bowiem w barwach Red Bulla.

Chyba najbardziej zaskakującej odpowiedzi udzielił jednak Jarosław Krzak. Nie może on się bowiem doczekać… norweskich gofrów! Muszą one być naprawdę wyśmienite, ponieważ wspomniała o nich także kombinatorka norweska Joanna Kil.

A czego nie może doczekać się Thomas Thurnbichler? Żeby usłyszeć na zawodach hymn Polski. Pod tą odpowiedzią jak najbardziej może podpisać się cała nasza redakcja.

ZOBACZ TEŻ: NOWY SPONSOR MISTRZYNI ŚWIATA!

fot. Neja Tamshe

Najlepsze momenty poprzedniego sezonu

Skoczkinie i skoczkowie podzielili się z nami najpiękniejszymi momentami ubiegłej zimy. Wśród wspomnień były medale i dobre występy na kluczowych imprezach i oczywiście loty na największych obiektach.

Dawid Kubacki, który w poprzednim sezonie miał wiele sukcesów, oprócz konkursów w Zakopanym wymienił także weekend w Titisee-Neustadt, gdzie, jak podkreśla, jego skoki były naprawdę dobre.

Nie samymi skokami skoczek jednak żyje. Najlepsze wspomnienie Sindre Ulvena Jorgensena dotyczyło… grilla po zawodach w Iron Mountain!

fot. Martyna Okrzesik
źródło: instagram.com/sjteamfin
źródło: instagram.com/ekvandal, fot. Alexander Henningsen
fot. Martyna Okrzesik
fot. Martyna Okrzesik
źródło: instagram.com/muhammedalibedir_
fot. Zofia Hunkiewicz
źródło: instagram.com/steinermax
fot. Martyna Okrzesik
fot. Martyna Okrzesik
fot. Martyna Okrzesik
fot. Martyna Okrzesik
fot. Martyna Okrzesik
źródło: Ski Jumping Canada
fot. Martyna Okrzesik
fot. Vivienne Stycz
fot. Zofia Hunkiewicz
fot. Dominika Śmiech
źródło: hopplandslaget
fot. Martyna Okrzesik
fot. Martyna Okrzesik
źródło: FISI
fot. Martyna Okrzesik
źródło: hopplandslaget
fot. Vivienne Stycz
fot. Pentaphoto
fot. Vivienne Stycz
fot. Neja Tamshe
fot. Vivienne Stycz

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać