Norweskie drużyny na zawody Pucharu Świata w Lillehammer

przez Zofia Hunkiewicz

Przed nami drugi weekend Pucharu Świata mężczyzn. Będzie on zaś inauguracyjny dla kobiet. Norwescy szkoleniowcy ujawnili, kto będzie reprezentował kraj przed własną widownią. Na starcie w Lillehammer, pojawi się łącznie osiemnastu sportowców.

Jens Lurås Oftebro, fot. NTB

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR ŚWIATA W RUCE: DEKLASACJA RIIBERA!

Mężczyźni

Na starcie zawodów Pucharu Świata w Lillehammer, pojawi się jedenastu dwuboistów – Espen Andersen, Espen Bjørnstad, Jørgen Graabak, Jens Lurås Oftebro, Emil Ottesen, Jarl Magnus Riiber, Andreas Skoglund, Marius Solvik, Simen Tiller, Sebastian Østvold oraz Kasper Moen Flatla.

,,Świetnie rozpoczęliśmy sezon w Ruce, odnosząc trzy zwycięstwa i wiele miejsc na podium. Ponadto Jarl Magnus Riiber po raz kolejny pokazał, dlaczego jest najlepszym dwuboistą na świecie. Jens Lurås Oftebro i Jørgen Graabak, również zaprezentowali się z niesamowitej strony. Nie ma wątpliwości, że mamy wysokie oczekiwania co do znalezienia się na szczycie. Wraz ze skoczkami narciarskimi udowodnimy to na własnej ziemi” – mówi menadżer sportowy Ivar Stuan.

Ida Marie Hagen, Gyda Westvold Hansen, fot. NTB

Kobiety

Zaś do inauguracyjnych zawodów kobiet w Lillehammer, powołanych zostało siedem dwuboistek – Ida Marie Hagen, Mille Marie Hagen, Gyda Westvold Hansen, Mari Leinan Lund, Marte Leinan Lund, Hanna Midtsundstad oraz Ingrid Låtte.

,,W ubiegłym roku zwyciężyliśmy Puchar Narodów. Jestem pewien, że Gyda Westvold Hansen i Ida Marie Hagen zaprezentują swoje wysokie pozycje. Dodatkowo, ekscytujące będzie także zobaczenie, czy Marte i Mari Leinan Lund będą mogły powalczyć w tym sezonie o miejsca na podium. Ponadto mamy nadzieję, że pozostałe reprezentantki Ingrid Låte, Hanna Midtsundstad i Mille Marie Hagen również pokazą się z dobrej strony.” – kontynuuje Stuan. 

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w Lillehammer

Czwartek, 30.11.2023
17:00 – Trening skoków
18:30 – Start PCR kobiet

Piątek, 01.12.2023
8:45 – Trening skoków
9:45 – Start PCR mężczyzn
12:00 – Seria skoków kobiet
14:10 – Bieg kobiet

Sobota, 02.12.2023
9:50 – Seria skoków kobiet
10:50 – Seria skoków mężczyzn
13:30 – Bieg kobiet
14:05 – Bieg mężczyzn

Niedziela, 03.12.2023
8:00 – Seria próbna
9:00 – Seria skoków mężczyzn
11:30 – Bieg mężczyzn

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: skiforbundet.no
źródło grafiki: NTB

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać