Francuskie kadry kombinacji na sezon 2023/2024

przez Martyna Okrzesik

Francuski Związek Narciarski ogłosił kadry w kombinacji norweskiej na sezon 2023/2024. W rezultacie w drużynach znalazło się łącznie 11 reprezentantów Francji, podzielonych na kadrę A i B. Znamy także szkoleniowców, którzy będą odpowiedzialni za przygotowanie zawodników do nadchodzącego sezonu.

Matteo Baud, Laurent Muhlethaler, źródło: Instagram/@matteo_baud

ZOBACZ TEŻ: SKŁADY KADR FRANCJI NA SEZON 2023/2024. DESSUM NOWYM TRENEREM

Francuskie kadry w kombinacji norweskiej na sezon 2023/2024 w rezultacie zostały podzielone na kadrę A i B.

Kadra A

W kadrze A reprezentacji Francji w kombinacji norweskiej znalazło się pięciu zawodników – Mattéo Baud, Laurent Muhlethaler, Marco Heinis, Gaël Blondeau oraz Antoine Gérard. Względem poprzedniego sezonu, powołanie do kadry otrzymali Heinis i Blondeau. Drużynę prowadzić będą Alexandre Villet, Arnaud Durand oraz Alexandre Mougin.

Matteo Baud, Laurent Muhlethaler, fot. @nordicfocus

Dodajmy, że obecnymi liderami kadry są Matteo Baud oraz Laurent Muhlethaler, którzy w minionym sezonie zimowym plasowali się indywidualnie na podiach w zawodach Pucharu Świata – w Ruce oraz Schonach. Dodatkowo podczas sprintu drużynowego w fińskim Lahti, duet Baud&Muhlethaler uplasował się na trzecim stopniu podium, wyprzedzajac m.in. austriackie drużyny.

– ,,To jeden z najpiękniejszych dni w całym moim życiu, to podium wiele dla nas znaczy! Pokazaliśmy, że ciężka praca się opłaciła. Dziękujemy wszystkim, którzy w nas wierzą, będziemy działać dalej” – komentował wówczas Francuz Matteo Baud.

Dodatkowo francuską kadrę narodową kobiet w kombinacji norweskiej w dalszym ciągu reprezentować będzie Lena Brocard.

Kadra B

Jeśli chodzi o kadrę B, to również w niej znalazło się pięciu reprezentantów Francji. Miejsca w drużynie otrzymali Tom Rochat, Lilian Tréand, Maël Tyrode, Edgar Vallet oraz Paul Guyot. Kombinatorzy będą trenowali pod okiem Nicolasa Martina.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać