Mistrzostwa Czech: Vytrval triumfatorem, Konvalinka najlepszy wśród juniorów

przez Martyna Okrzesik

W minioną sobotę, w czeskim mieście Lomnice nad Popelkou, na obiekcie V Popelkach (HS-77) odbyły się krajowe mistrzostwa Czech w kombinacji norweskiej. Ostatecznie po zwycięstwo i tytuł mistrza kraju sięgnął Jan Vytrval, natomiast wśród juniorów najlepszy okazał się Jiri Konvalinka.

Jan Vytrval, Jiri Konvalinka, Lukas Dolezal, fot. Martyna Okrzesik

Junioři a muži

Seria skoków na HS-77

Liderem na półmetku rywalizacji okazał się niespełna 19-letni Jiri Konvalinka. Junior z Dukli Liberec oddał najdłuższy skok, podczas rywalizacji na skoczni, wynoszący 74 metry. O 3.1 punktu za nim plasował się Ondrej Pazout, który wylądował o 1.5 metra bliżej od Konvalinki, natomiast trzeci rezultat uzyskał Jan Vytrval (69 m). Kolejne dwie pozycje wywalczyli Tomas Portyk oraz Josef Buchar, którzy wylądowali na 66 metrze.

Warto wspomnieć, że 10. lokatę po skoku zajmował reprezentant Polski – Krystian Gryczuk. Polak wylądował na linii 60-metra.

Jiri Konvalinka, fot. Martyna Okrzesik
źródło: czech-ski.com
Bieg na 5 km

Ostatecznie po triumf w zawodach oraz tytuł mistrza kraju sięgnął Jan Vytrval. Zawodnik Dukli Liberec uzyskał najlepszy czas biegu na 5 km, wynoszący 19:38.2. Na drugiej pozycji uplasował się Ondrej Pazout (+0:25.5), a podium uzupełnił Jiri Konvalinka (+0:59.0). Czołową piątkę uzupełnili Lukas Dolezal (+2:39.6), który uzyskał trzeci czas biegu oraz Josef Buchar (+3:04.7).

Warto podkreślić, że dopiero szósty wynik uzyskał Tomas Portyk (+3:18.7). Reprezentant Polski – Krystian Gryczuk (+4:47.5) – zakończył zmagania na 10. pozycji.

Jan Vytrval, fot. Martyna Okrzesik

Junioři

Natomiast w kategorii juniorów, najlepszy okazał się Jiri Konvalinka, który dobiegł do mety z czasem 21:27.2. W rezultacie podium uzupełnili Lukas Dolezal (+1:40.6) oraz Josef Buchar (+2:05.7). Warto podkreślić, że najlepszy wynik biegu uzyskał Lukas Dolezal, drugi rezultat należał do Konvalinki, natomiast trzeci wywalczył Ondrej Balatka (+2:48.7), który ostatecznie sklasyfikowany został na czwartej pozycji.