Mistrzostwa Słowenii: Gasper Brecl złotym medalistą!

przez Martyna Okrzesik

Gasper Brecl triumfuje w krajowych mistrzostwach Słowenii w kombinacji norweskiej. Zmagania przeprowadzono na obiekcie Bauhenk (HS109) w Kranju, a także w ośrodku narciarskim w Pokljuce.

źródło: Instagram: @slo_nordic_combined

Rywalizacja mistrzostw Słowenii w kombinacji norweskiej odbyła się na przestrzeni tygodnia. Zmagania na skoczni Bahuenk (HS109) w Kranju, odbyła się bowiem tydzień wcześniej, podczas finałowych zawodów z cyklu Pokal Argeta w skokach narciarskich. We wczorajszy poranek, został przeprowadzony bieg w ośrodku narciarskim Pokljuce.

Člani

Seria skoków na HS109

Kategoria mężczyzn liczyła dziesięciu zawodników. Na starcie nie pojawili się Lovro Percl Serucnik, Ozbej Sinkovec, a także Jost Juvan. Wszyscy dwuboiści odpychali się z 10. belki startowej.

Liderem po serii skoków okazał się jeden z członków kadry narodowej – Gasper Brecl. Zawodnik SSK Mislinja był wówczas autorem najdłuższego skoku, na dystans 107.5 metra. O dwa metry bliżej wylądował Vid Vrhovnik, który na starcie posiadał szesnastosekundową stratę do Brecla. Czołową trójkę dopełniał wówczas Erazem Stanonik (105 m; +0:18).

Za trzema najlepszymi zawodnikami, sklasyfikowany został Matic Garbajs, który również przekroczył linię setnego metra. Ostatecznie dwuboista uzyskał 101-metrową odległość, co przełożyło się na 57-sekundową stratę do lidera. Kolejne dwie lokaty wywalczyli Urban Zajec (95.5 m; +1:36) oraz Matic Hladnik (94 m; +1:51).

Siódmą notę zdobył David Muhic (92 m; +2:08), natomiast ósmą Lovro Markelj Dovzan (90 m; +2:24). Stawkę zamykali najmłodszy Aljaz Janhar (87 m; +2:54), a także Aleks Muhic (86 m; +3:05).

źródło: sloski.si
Bieg na 10 km

Tydzień później odbył się bieg na dystans 10 kilometrów. Na starcie nie pojawili się Vid Vrhovnik, a także Aljaz Janhar.

Ostatecznie po pewne zwycięstwo sięgnął zawodnik reprezentujący SSK Mislinja – Gasper Brecl. Dwuboista dotarł do mety z czasem 21:58.0 min, tym samym uzyskując najlepszy rezultat biegu. Na drugim stopniu podium uplasował się Erazem Stanonik (+39.0) z SSK Norica Ziri, zaś brązowy medal wywalczył Matic Garbajs (+2:10.0). Reprezentant SSK Ilirija zanotował dopiero piąty wynik wyścigu.

Tuż za podium, ze stratą 20 sekund do trzeciego miejsca, uplasował się Matic Hladnik (+2:30.0). Kombinator norweski startujący pod barwami NSK Trzic FMG zdobył trzeci czas biegu. Najlepszą szóstkę dopełnili Urban Zajec (+2:32.0), a także Lovro Markelj Dovzan (+4:09.0).

Stawkę zamknęli David (+4:18.0) oraz Aleks (+5:32.0) Muhic.

Članice

W zmaganiach kobiet wystartowały zaledwie trzy zawodniczki. Wszystkie prezentowały swoje próby z 14. platformy startowej.

Na półmetku rywalizacji, pewną liderką stała się powracająca po kontuzji Ema Volavsek. 21-latka zaprezentowała najdłuższy skok na 101 metr, co dało jej 2:14 min przewagi na starcie nad drugą – Silvą Verbic. Zawodniczka SK Triglav Kranj wylądowała znacznie bliżej, bowiem na dystansie 84 metrów. Trzecią lokatę obejmowała Tia Malovrh (+2:39), po 82-metrowej próbie.

Ostatecznie dwuboistki nie wzięły udziału w wyścigu. Ema Volavsek oraz Silva Verbic miały zobowiązania medialne, natomiast Tia Malovrh zmaga się z chorobą.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna