Norweskie kadry narodowe na sezon 2023/2024

przez Martyna Okrzesik

Poznaliśmy norweskie kadry narodowe w kombinacji norweskiej na sezon 2023/2024. W rezultacie w kadrach znalazło się siedem kobiet oraz dziewięciu mężczyzn.

fot. NSF

– ,,Widzimy, że w wszystko dobrze się rozwija, jest wielu zawodników, którzy udowodnili, że są na najwyższym poziomie w zeszłym sezonie. Dlatego podjęliśmy decyzję o powiększeniu połączonej kadry narodowej przed sezonem 2023/24. Widzimy, że wielu z nich dobrze radzi sobie na arenie międzynarodowej, zwłaszcza wśród mężczyzn. Wchodzimy w sezon bez mistrzostw, a to sprawia, że ​​obstawianie w szerokim zakresie jest trochę łatwiejsze” – mówi manager sportowy Ivar Stuan.

Kadra kobiet

W rezultacie w kadrze kobiet znajdzie się siedem reprezentantek. W efekcie w składzie drużyny znalazły się Ida Marie Hagen, Gyda Westvold Hansen, Mari Leinan Lund oraz Marte Leinan Lund. Dodatkowo wsparcie kadry dostaną Mille Marie Hagen, Ingrid Låte i Hanna Midtsundstad.

– ,,Wybraliśmy bardzo konkurencyjny skład. Ponadto bardzo cieszy fakt, że coraz więcej osób podejmuje kroki po stronie kobiet, gdzie numer jeden na świecie – Gyda Westvold Hansen. Gyda jest fantastycznym wzorem do naśladowania, który podnosi swoje koleżanki z drużyny do przodu. Mille Marie Hagen, Ingrid Låte i Hanna Midtstundstad mają wyraźne ambicje w kombinacji norweskiej, a teraz mogą uczyć się jeszcze więcej od najlepszych” – mówi Stuan.

Kadra mężczyzn

Ostatecznie w męskiej kadrze znalazło się aż dziewięciu zawodników. W rezultacie drużynę tworzyć będą Espen Andersen, Espen Bjørnstad, Kasper Moen Flatla, Jørgen Graabak, Einar Lurås Oftebro, Jens Lurås Oftebro , Jarl Magnus Riiber, Andreas Skoglund oraz Simen Tiller.

– ,,Już wcześniej byłem blisko miejsca w kadrze narodowej, szczególnie w zeszłym roku. Dlatego fajnie, że w końcu mi się to udaje” – komentuje Simen Tiller, który po raz pierwszy w karierze znalazł się w kadrze narodowej.

Simen Tiller, źródło: Instagram/@simentiller

– ,,To nie jest tak, że miejsce w kadrze automatycznie uczyni mnie lepszym. Nadal muszę ciągle trenować, ale będzie więcej spotkań i uniknę kosztów sprzętu” – mówi Norweg. ,,To sezon bez mistrzostw, więc mam nadzieję, że dam z siebie wszystko w Pucharze Świata, a długoterminowym celem są mistrzostwa świata w Trondheim w 2025 roku” – dodaje Tiller.

– ,,Latem i jesienią będziemy mieć głównie spotkania w Norwegii. Mamy plany na spotkanie w szwedzkim Idre przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Ważne jest, aby myśleć zarówno o finansach, jak i zrównoważonym rozwoju” – dodaje Stuan.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne, skiforbundet.no, ringsaker-blad.no

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać