Podsumowanie weekendu w Brotterode PKK (08-09.02.2020)

W ubiegły weekend zawody Pucharu Kontynentalnego Pań zawitały w niemieckim Brotterode (HS117), gdzie w tym samym czasie odbywały się zawody tej samej rangi mężczyzn. Do dwóch konkursów zgłoszonych zostało tylko 28 zawodniczek (polskie zawodniczki nie zostały zgłoszone), przez co kwalifikacje nie były konieczne. Warto zauważyć, że dla pań były to ostatnie zawody z tego cyklu w tym sezonie. Jak radziły sobie poszczególne zawodniczki? Dowiecie się poniżej.

~ 08.02.2020 ~

Sobotni konkurs indywidualny okazał się być szczęśliwy dla niemieckiej zawodniczki Pauline Hessler, dla której była to druga wygrana w karierze w zawodach tej rangi. Niemka oddała dwie dobre próby na 107,5 m oraz 101,5 m. Tuż za nią na dwóch pozostałych miejscach znalazły się:

2. miejsce – reprezentantka Rosji, Ksenia Kabłukowa (100 m; 103,5 m)
3. miejsce – reprezentantka Słowenii, Jerneja Repinc Zupanic (101,5 m; 105,5 m)

Najbardziej pechową zawodniczką soboty można nazwać juniorkę z Niemiec, Pia Lilian Kuebler, która po oddaniu najdłuższego skoku całego konkursu na 116 metr, nie utrzymała równowagi i zaliczyła na szczęście niegroźny upadek, ponieważ zawodniczka udała się na drugą serię w której oddała skok na 104 metry i zajęła końcowe 4. miejsce.

Wyniki końcowe sobotniego konkursu możecie sprawdzić  tutaj

~ 09.02.2020 ~

W niedzielę odbył się ostatni konkurs sezonu 2019/2020 z cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań, którego zwyciężczynią została Ksenia Kabłukowa dzięki skokom na 106,5 metra oraz 105 metrów, na drugim miejscu uplasowała się Niemka – Pauline Hessler (104 m; 94, 5 m), a na trzecim jej rodaczka – Pia Lilian Kuebler (102 m; 99 m). Poza podium znalazły się:
  • 4. miejsce – Josephin Laue (97,5 m; 95,5 m)
  • 5. miejsce – Pia Mazi (97,5 m; 95 m)
Pełne wyniki niedzielnego konkursu możecie zobaczyć tutaj

Ksenia Kabłukowa nie tylko wygrała niedzielne zawody ale również została triumfatorką całego cyklu Pucharu Kontynentalnego Kobiet w sezonie 2019/2020. Poniżej prezentujemy wam pierwszą 15. klasyfikacji generalnej: