Pokal Argeta w Planicy: Garbajs i Muhic najlepsi

Drugiego stycznia, na skoczni HS102 w Planicy, rozegrane zostały kolejne zawody Pokal Argeta w tym sezonie. Oprócz skoków narciarskich, odbyły się one także w kombinacji norweskiej. W rezultacie ze swoich pierwszych zwycięstw w tym roku, mogli cieszyć się m.in. Matic Garbajs czy Aljaz Janhar.

Juniorki do lat 16

Po serii skoków na prowadzeniu była Teja Pavec, która poszybowała na odległość 86 metrów. W rezultacie na drugim miejscu plasowała się Brina Susnik (74m), tym samym wyprzedzając Mancę Kobentar (73m). Zawodniczki startowały z 18. platformy startowej.

Triumfatorką rywalizacji Pokal Argeta została Teja Pavec, która w biegu na 4 km uzyskała czas 7:28.0. Drugą pozycję zajęła Brina Susnik (+1:31.0), natomiast trzecia była Manca Kobentar (+2:14.0).

Juniorzy do lat 16

Wśród juniorów do 16 roku życia, zwycięstwo odniósł Aljaz Janhar, z czasem 13:46.0 w biegu na 4 km. Drugi rezultat uzyskał Zan Anzic (+42.0), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Liam Magdic (++1:25.0). Tuż za podium znalazł się David Kriznar (+1:28.0) przed Anze Breclem (+1.31.0) oraz Lovro Perclem (+2.04.0). Siódmą pozycję zajął Matic Perme (+2:53.0).

Nie wystartowali Mark Kreze, Jost Luka Pavlic oraz Urh Matjasic.

Juniorzy do lat 20

Po serii skoków na czele rywalizacji plasował się Matic Garbajs, który był autorem najdłuższej próby na 92 metry. Natomiast drugą pozycję zajmował Matija Zelnik (90,5m). Dodatkowo na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Uros Vrbek (88,5m). Tuż za czołową trójką znajdował się Gregor Kadivec (88m), a ex aequo piątą lokatę obejmowali Urban Zajec (87m) oraz Matic Hladnik (86,5m). Siódmy wynik uzyskał Jost Juvan (87m), natomiast ostatnią, ósmą pozycję zajął Lovro Markelj Dovzan (84m). Zawodnicy startowali z 12. platformy startowej.

W rezultacie Garbajs, po biegu na 6 km, utrzymał swoją pozycję lidera i zwyciężył w pierwszych zawodach Pokal Argeta w tym sezonie. Zawodnik SSK ILIRIJA dobiegł do mety z czasem 12:30.0, co było dopiero szóstym wynikiem. Na drugiej pozycji uplasował się Matija Zelnik (+10.0). Natomiast na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Matic Hladnik (+15.0), który uzyskał najlepszy czas w biegu – 11.55.0.

Tuż za podium znalazł się Urban Zajec (+24.0), który wyprzedził Urosa Vrbka (+33.0) i Gregora Kadivca (+57.0). Siódme miejsce należało do Lovro Markelj Dovzan (+1:14.0), natomiast ósmy był Jost Juvan (+2:01.0).

Seniorzy

Natomiast w tej kategorii wystartowało zaledwie dwóch zawodników. Triumfatorem rywalizacji, po biegu na 6 km, został David Muhic z czasem 12:10.0, przed swoim bratem Aleksem Muhicem (+00:10). Nie wystartował Erazem Stanonik oraz Gasper Brecl.

Seniorki

W tej kategorii wystartowała jedynie Ursa Vidmar, która dobiegła do mety z czasem 8:42.0. Zawodniczka startowała w biegu na 4 km. Nie wystartowały Ema Volavsek, Silva Verbic, Jerneja Brecl oraz Zala Mihelcic.

Natomiast klikając tutaj, możecie przeczytać o poprzednich zmaganiach kombinatorów w zawodach Pokal Argeta.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.

źródło informacji: własne