Skład kadry Czech na zawody Alpen Cup w Libercu

przez Martyna Okrzesik

Już w ten weekend w Libercu na skoczni Ještěd B (HS100) odbędą się zawody Alpen Cup. W Czechach odbędą się konkursy kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, a także zmagania kombinatorów norweskich. W rywalizacji mogą startować zawodnicy od 15 do 19 lat. Natomiast my wiemy, którzy reprezentanci gospodarzy zaprezentują się w konkurencji skoków narciarskich na obiekcie w Libercu.

Filip Krenek, fot. Zofia Hunkiewicz

Kadra kobiet

Dla kobiet, zawody w Libercu, to drugi przystanek cyklu. Już w niemieckiej miejscowości Pöhla, szansę na zaprezentowanie się otrzymała Natálie Nejedlová. Wówczas młoda Czeszka uplasowała się na 21. oraz 19. pozycji. Dodatkowo w składzie kadry na zawody w Czechach znalazły się Anežka Indráčková oraz Veronika Jenčová. Dla Jenčovej będzie to powrót na arenę międzynarodową, po kontuzji doznanej w grudniu 2021, podczas zmagań Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Wspólnie z zawodniczką porozmawialiśmy o rehabilitacji i wielkim szczęściu z ponownej możliwości oddawania skoków. Pełna rozmowa, dostępna w linku poniżej.

ZOBACZ TEŻ: VERONIKA JENČOVÁ: ,,NIE MOGŁAM PRZESTAĆ SIĘ UŚMIECHAĆ!”

Veronika Jenčová, fot. Martyna Okrzesik

Kadra mężczyzn

Jeśli chodzi o kadrę mężczyzn, to skoki na Ještěd B (HS100) odda dziesięciu reprezentantów Czech w skokach narciarskich. W rezultacie powołanie na zawody w Libercu otrzymali David Rygl, Daniel Škarka, Jan Ošmera, Filip Křenek, Josef Buchar, Dominik Lukeš, Vojtěch Stolarz, Lukáš Jeřábek, Štěpán Kysel oraz Jiří Černý.

– „Konkursy odbędą się w ramach międzynarodowych zawodów ośmiu krajów europejskich, więc nie będzie łatwo. Uważam Daniela Škarkę i Davida Rygle za nasze żelazo w ogniu. Do czarnych koni zmagań zaliczałbym Josefa Buchara i Vojtěcha Stolarza” – wyznał Filip Sakala, dyrektor sportowy sekcji skoków narciarskich.

David Rygl, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: DAVID RYGL: ,,MAM NADZIEJĘ, ŻE WSZYSTKO PÓJDZIE W DOBRĄ STRONĘ.”

Harmonogram zawodów Alpen Cup w skokach narciarskich w Libercu:

Sobota, 9 września 2023:
14:00 – Oficjalny trening kobiet i mężczyzn
15:00 – Start pierwszej serii konkursowej

Niedziela, 10 września 2023:
12:30 – Seria próbna kobiet i mężczyzn
14:00 – Start pierwszej serii konkursowej

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna, czech-ski.com

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać