Pokal Argeta: Pavec, Janhar i Muhic triumfatorami!

Za nami kolejna edycja zawodów Pokal Argeta w tym sezonie. Zawodnicy ponownie rywalizowali na skoczni HS102 w Planicy. Oprócz skoków narciarskich, odbyła się także rywalizacja w kombinacji norweskiej. Kto okazał się najlepszy?

Juniorzy do lat 16

Na starcie pojawiło się 6. zawodników. W rezultacie liderem po serii skoków okazał się Aljaz Janhar, który poszybował na 99 metr. Drugą pozycję zajmował Anze Brecl (93 m), tym samym wyprzedzając Davida Kriznara (92 m). Tuż za czołową trójką plasował się Zan Anzic (89 m) oraz Urh Matjasic (82 m). Szósty wynik uzyskał Liam Magdic (80 m). Obowiązywała 16. platforma startowa. Na starcie nie zjawili się Jost Luka Pavlic oraz Mark Kreze.

Zwycięzcą rywalizacji Pokal Argeta został Aljaz Janhar, który w biegu na 5 km, uzyskał czas 13:32.0. Drugą pozycję wywalczył Zan Anzic (+1:40.0), natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się Anze Brecl (+1:58.0). Za czołową trójką sklasyfikowany został David Kriznar (+1:59.0) oraz Liam Magdic (+3:12.0). Szósty wynik uzyskał Urh Matjasic (+3:55.0).

Seniorzy

Natomiast w tej kategorii wystartowało 10. dwuboistów. Liderem po serii skoków okazał się Aleks Muhic, który poszybował na 96 metr. Drugą lokatę zajmował Jost Juvan (92 m), natomiast trzeci był Uros Vrbek (92 m). Ex aequo na czwartej pozycji uplasowali się Gregor Kadivec (91 m) oraz Matic Garbajs (91 m). Szósty wynik uzyskał Matija Zelnik (90 m), a siódmy Lovro Markelj Dovzan (90 m). W rezultacie ósmą pozycję objął Urban Zajec (90 m), a za nim sklasyfikowany został Matic Hladnik (87 m). Dziesiątkę zamykał David Muhic (86,5 m).

W rezultacie triumfatorem rywalizacji został Aleks Muhic, z czasem 12:28.0. Na drugim stopniu podium stanął Matic Garbajs (+27.0), natomiast za nim uplasował się Urban Zajec (+28.0). Tuż za czołową trójką uplasował się Matic Hladnik (+35.0), ktory uzyskał najlepszy czas w biegu na 5 km (11:45.0). Piąty wynik wywalczył Gregor Kadivec (+37.0), a szósty był Uros Vrbek (+43.0). Siódmy wynik uzyskał Lovro Markelj Dovzan (+45.0). Matija Zelnik (+46.0) zajął ósmą pozycję, a za nim sklasyfikowany został David Muhic (+1:12.0). Dziesiątkę zamknął Jost Juvan (1:30.0).

Seniorki

W tej kategorii wystartowały trzy zawodniczki. Najlepsza okazała się Teja Pavec, po skoku na 90 metrów. Drugi rezultat uzyskała Zala Mihelcic (88 m), natomiast trzecia była Brina Susnik (80,5 m). Zawodniczki startowały z 18. belki startowej. Dodatkowo na starcie zabrakło Ursy Vidmar.

Ostatecznie zwyciężczynią, po biegu na 3 km, została Teja Pavec, która dobiegła do mety z czasem 7:28.0. Na drugim stopniu podium stanęła Zala Mihelcic (+51.0), natomiast trzeci wynik uzyskała Brina Susnik (+59.0).

Natomiast klikając tutaj, możecie przeczytać o zmaganiach Pokal Argeta w skokach narciarskich.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.