Przed nami finałowa edycja ORLEN Cup oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej

przez Martyna Okrzesik

Przed nami Letnie Mistrzostwa Polski 2023 w kombinacji norweskiej. Już 7 października na Średniej Krokwi w Zakopanem oraz trasach nartorolkowych w Kościelisku odbędzie się krajowy czempionat kobiet i mężczyzn. Dodatkowo czeka nas finałowa edycja zawodów ORLEN Cup w nowej formule.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: ORLEN CUP: HAUSER I JARZĄBEK NAJLEPSI W ZAKOPANEM

Zawody ORLEN Cup w nowej formule

Już w ten weekend czeka nas finałowa edycja krajowych zmagań ORLEN Cup w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Miejscem zawodów będzie Średnia Krokiew w Zakopanem oraz trasy biegowe w Kościelisku.

Zawodnicy rywalizują na obiekcie HS-105 w dwóch kategoriach wiekowych: Open (2005 i starsi) oraz Junior Młodszy (2006-2007). Zmagania odbywają się także na skoczni HS-70 w kategoriach: Chłopiec Starszy (2010-2011), Młodzik (2008-2009) oraz Kobiety (2009 i starsze). Skoki z pierwszej serii ocenianej uwzględniane są także jako skok do kombinacji norweskiej.

Finałowa edycja zmagań odbędzie się w nowej formule. Dotychczas w obu seriach konkursowych skakali wszyscy zawodnicy, z danej kategorii, według listy startowej. Od teraz, w drugiej rundzie ocenianej, będzie rywalizowało 20 najlepszych zawodników oraz zawodniczek w odwróconej kolejności.

Plan finałowej edycji zawodów ORLEN Cup w Zakopanem, fot. Karolina Lenard

ZOBACZ TEŻ: ORLEN CUP: KRZEMPEK, JARZĄBEK ORAZ KIL TRIUMFATORAMI W KOMBINACJI NORWESKIEJ

Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej & ORLEN Cup

Oprócz zmagań ORLEN Cup, odbędą się także Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w kombinacji norweskiej, w których wystartują mężczyźni z kategorii Junior Młodszy oraz Senior. Zawodnicy z kategorii Młodzik, którzy mają prawo startu w Mistrzostwach Polski Seniorów (min.2 klasa sportowa) muszą zdecydować czy startują w ramach krajowych mistrzostw czy zmagań ORLEN Cup, podczas zgłaszania do zawodów. Seria skoków mężczyzn, zaliczana do krajowych mistrzostw, odbędzie się przed rozpoczęciem rywalizacji ORLEN Cup.

Plan Mistrzostw Polski Seniorów oraz Kobiet w kombinacji norweskiej w Zakopanem, fot. Martyna Okrzesik
Plan of the Polish Men’s and Women’s Championships in nordic combined in Zakopane, photo by Martyna Okrzesik

Chwila wspomnień – Letnie Mistrzostwa Polski 2022 w kombinacji norweskiej

Przed rokiem w krajowym czempionacie w kombinacji norweskiej w Zakopanem, triumfował Andrzej Szczechowicz, przed Szczepanem Kupczakiem oraz Pawłem Szyndlarem. Przypomnijmy, że Andrzej Szczechowicz to obecnie jedyny członek kadry narodowej w kombinacji norweskiej. Dodatkowo Szczepan Kupczak zakończył swoją sportową karierę i obecnie zajmuje się szkoleniem juniorów.

Andrzej Szczechowicz, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ PEŁNY KOMUNIKAT POLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna, Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać