Skład kadry Polski na zawody Alpen Cup w Libercu

przez Martyna Okrzesik

Wielkimi krokami zbliżają się zawody Alpen Cup w Libercu. W Czechach odbędą się konkursy kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, a także zmagania kombinatorów norweskich. Po raz pierwszy wezmą w nich udział także reprezentanci Polski. Natomiast dla polskich skoczkiń, będzie to drugi start w zawodach tej rangi. Na Ještěd B (HS100) zobaczymy aż czternastu biało-czerwonych.

Klemens Staszel, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: OPA ROZSZERZA SIĘ O NOWYCH CZŁONKÓW!

Dotychczasowymi członkami Organizacji Federacji Narciarskich Krajów Alpejskich była Andora, Hiszpania, Niemcy, Francja, Włochy, Czechy, Liechtenstein, Austria, Szwajcaria i Słowenia. Od końca maja, do tego grona należą także Węgry, Chorwacja, Polska, Norwegia, Szwecja oraz Finlandia. 

Obecnie w regulaminie zawodów widnieje zapis, że w zmaganiach Alpen Cup mogą wystartować zawodnicy do 20 roku życia, zatem są to sportowcy w wieku juniorskim. W minionych sezonach w zmaganiach startowali reprezentanci Austrii, Słowenii, Czech, Niemiec, Szwajcarii, Włoch oraz Francji. W rezultacie również w tych państwach odbywały się zawody Alpen Cup.

Dla polskich skoczków narciarskich będzie to pierwszy start w rywalizacji Alpen Cup. Natomiast polskie skocznie debiut w zawodach rangi OPA miały już podczas sierpniowych konkursów w niemieckiej miejscowości Poehla.

Kadra kobiet

Ostatecznie na czeskim obiekcie obejrzymy cztery reprezentantki Polski. Powołanie na zawody w Libercu otrzymały Pola Bełtowska, Olivia Brenkus, Wiktoria Przybyła oraz Sara Tajner. Na starcie zabraknie Natalii Słowik oraz Zuzanny Rapacz, które wystąpiły podczas zmagań w Niemczech.

Wiktoria Przybyła, fot. Dominika Śmiech

Kadra mężczyzn

W zawodach Alpen Cup w skokach narciarskich po raz pierwszy w tym sezonie wystartują także mężczyźni. W rezultacie szansę na zaprezentowanie się w Libercu otrzymali Klemens Staszel, Wiktor Szozda, Kacper Tomasiak, Jan Galica, Łukasz Łukaszczyk, Szymon Sarniak, Klemens Bafia, Szymon Byrski, Szymon Urbański oraz Stanisław Wiercioch.

Łukasz Łukaszczyk, fot. Martyna Okrzesik

Harmonogram zawodów Alpen Cup w skokach narciarskich w Libercu:

Sobota, 9 września 2023:
14:00 – Oficjalny trening kobiet i mężczyzn
15:00 – Start pierwszej serii konkursowej

Niedziela, 10 września 2023:
12:30 – Seria próbna kobiet i mężczyzn
14:00 – Start pierwszej serii konkursowej

Ještěd, fot. Martyna Okrzesik

Na zakończenie serdecznie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – FacebookInstagram oraz Twitter.

źródło informacji: informacja własna, Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać